Квасьнєвський "перекреслив" євроатлантичні перспективи України

Колишній президент Польщі Олександр Квасьнєвський вважає, що Україні не варто й мріяти про вступ до НАТО
Depo.Влада
3 липня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
Квасьнєвський "перекреслив" євроатлантичні перспективи України
Квасьнєвський "перекреслив" євроатлантичні перспективи України

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"Україні варто відмовитися від своєї мрії стати членом НАТО. Так само не варто зараз говорити і про досягнення мети стати повноправним членом ЄС", – відзначив екс-президент Польщі.

При цьому сам Квасьнєвський, за його словами, "нічого не має проти цілей Києва коли-небудь стати повноправним членом Північноатлантичного альянсу".

Квасьнєвський, виступаючи на заході Фонду імені Кербера у Варшаві, висловив стурбованість з приводу безпеки своєї країни, країн Балтії та Молдови.

Також Квасьнєвський заявив, що ситуація в цьому регіоні є найменш безпечною за 17 років, з тих пір як Польща вступила в НАТО.

Така ситуація, на думку екс-президента Польщі, склалася через високу активність російських військових в регіоні, особливо біля кордонів Естонії і Латвії, крім того, в безпосередній близькості від Молдови.

Він також наголосив, що через навчання Росії біля східних кордонів Північноатлантичного альянсу варто розраховувати на те, що в ході саміту країн-членів НАТО 8 і 9 липня у Варшаві буде ухвалене рішення про посилення військової присутності в Польщі та країнах Балтії.

При цьому Квасьнєвський підкреслив, що постійної присутності військ НАТО у великих масштабах в цьому регіоні заплановано не буде, оскільки це суперечило б зобов'язаннями укладеного в 1997 році договору між НАТО і Росією.

Нагадаэмо, інший екс-президент Польщі Лех Валенса закликав стріляти по російських літаках, якщо ті роблять небезпечні маневри поблизу військ НАТО.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада