Купівля криптовалюти з кредитним плечем: підказки для маржинальної торгівлі на WhiteBIT

Продаж або купівля криптовалюти з позиковими коштами — ризикована операція, успішність якої безпосередньо залежить від продуманості торгової стратегії. Як правильно поводитися на шортах або при виході в лонг із кредитом — читайте в матеріалі

Купівля криптовалюти з кредитним плечем:…
Ілюстративне фото

База та особливості маржинальної торгівлі на WhiteBIT

Маржинальна торгівля — це угода, в якій криптотрейдер виводить у торгівлю власні та позикові кошти одночасно. Таким чином він потенційно примножує свій кінцевий прибуток.

 

Кінцевий обсяг заявки на купівлю або продаж, тобто кількість криптовалюти, яка виставляється в ордері, залежить від:

 

  • кількості власних коштів трейдера на маржинальному або крос-маржинальному рахунку;

  • розмірів кредитного плеча, яке надається біржею криптовалют.

 

Аналогічно виходу на спотовий ринок, купівля криптовалюти на маржинальному ринку може здійснюватися миттєво, або коли будуть досягнуті додаткові умови активації ордера.

 

За використання позикових коштів біржа бере щоденну комісію, яка варіюється залежно від рівня користувача (звичайний, просунутий), від термінів, на які береться плече в трейдингу, і типу активу. WhiteBIT стягує 0,098% від позикової суми. На інших платформах це переважно залежить від ліквідності активу.

Три важливих правила маржинальної торгівлі

Підказка №1: використовувати тренди та циклічність ринку на свою користь. Цикли — це спрямовані сили, які змінюють рух ціни в той чи інший бік.

 

Існує три головні цикли/тренди:

 

  • бичачий, коли ціни зростають;

  • ведмежий, коли ціни падають;

  • флет, він же бічний, коли значної динаміки в той чи інший бік немає.

 

Оскільки у більших циклах можуть існувати дрібніші, під час складання торгової стратегії важливо визначитися з тайм фреймом, на який буде орієнтація. Наприклад, рік, пів року, 3 місяці й так далі.

Оцінка ринку за коротшими тайм фреймами більш спекулятивна і неточна, ніж оцінка на вищих тайм фреймах. Тому саме трейдери, що схильні ризикувати займатимуть позиції відповідно до уявлень про довгострокові тренди, а не про короткострокові, оскільки останні набагато складніше передбачити.

Підказка №2: при виборі кредитного плеча не рекомендується брати вище 20х. Оптимально, тим паче під час першої торгівлі з кредитом, брати 1х, 2х, 3х і т. д. Такий розмір примноження коштів на українському ринку доступний поки що тільки на біржі WhiteBIT.

Підказка №3: підстрахування. Так, коли ордер пікірує і йде у збиток, новачки роблять поширену помилку — подвоюють свої кошти для його пролонгації в очікуванні цінового розвороту. Досвідчені трейдери скорочують збиткові позиції створенням протилежних, або виходом у торгівлю за більш усталеними, менш волатильними, активами.

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme