КСУ скасував закон Ківалова-Колесніченка

Конституційний суд України скасував мовний закон Ківалова-Колесніченка

КСУ скасував закон Ківалова-Колесніченка…

Про це йдеться у повідомленні прес-служби КС, передає Depo.ua.

"28 лютого на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України було ухвалено рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про засади державної мовної політики", - сказано в ньому.

Суддею-доповідачем у справі був Ігор Сліденко.

Яке саме рішення було прийнято судом, не вказується.

У прес-службі суду уточнили, що найближчим часом текст рішення буде оприлюднено.

Наразі у нього вносяться технічні виправлення.

Довідка: 3 липня 2012 році регіонали з численними порушеннями, які зафіксувала опозиція, "протягнули" Закон "Про засади державної мовної політики" (неофіційно відомий як "Закон Колесніченка-Ківалова", "Мовний закон КоКі"). Це голосування призвело до масових протестів, проти яких тодішня влада застосувала силу.

За скасування "мовного закону" Рада проголосувала 23 лютого 2014 року, однак тодішній голова Верховної Ради та виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов не підписав схвалений закон "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про засади державної мовної політики": за його словами, це "призвело б до загострення соціальної напруги та створило б умови для політичних спекуляцій".

У липні 2014 року із клопотанням визнати "закон Ківалова-Колесніченка" неконституційним до КСУ звернулися 57 народних депутатів України. Обґрунтовуючи неконституційність закону в цілому, вони стверджують, що були порушені процедура розгляду й ухвалення закону, крім того – низка положень закону створює умови для домінування регіональної мови над державною. Також вони звернули увагу, що передбачений законом "вибірковий захист регіональних мов або мов меншин надає привілеї одним мовним групам (національним меншинам) і обмежує права інших".

Ще в грудні 2016 року Конституційний суд України повідомив, що перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення й ухвалення рішення у цій справі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme