КСУ розгляне без преси ще одну люстраційну справу

Конституційний Суд України завтра у закритому режимі розгляне ще одну справу щодо люстрації
Depo.Влада
13 червня 2016 18:07
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби КСУ, передає depo.ua.

"14 червня 2016 року на засіданні Конституційного Суду України відбудеться обговорення питання про форму розгляду справи №1–24/2016 за іншим конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) абзацу першого частини третьої статті 4 закону України "Про очищення влади", - зазначають в КСУ.

При цьому на засіданні під час обговорення цього питання, за інформацією прес-служби, "участь представників ЗМІ та інших осіб не передбачена".

Завтра розглядатиметься, зокрема, питання про визнання неконституційним положення закону "Про очищення влади", відповідно до якого неподання особою, яка перебуває на одній із посад, визначених у пунктах 1–10 ч. 1 ст. 2 закону, власноруч написаної заяви, у якій особа надає згоду на проходження перевірки та згоду на оприлюднення відомостей щодо неї, є підставою для звільнення такої особи із займаної посади.

"Автор клопотання стверджує, що положення закону, за якими посадові особи звільняються з посади не за результатами перевірки, а лише за фактом неподання заяви, порушують гарантоване Основним законом України право громадян на рівний доступ до державної служби та конституційні принципи презумпції невинуватості й індивідуального характеру юридичної відповідальності, а тому суперечать приписам статті 38, частини другої статті 61, частини першої статті 62 Конституції України", - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, за даними джерел в КСУ, рішення про відповідність закону "Про очищення влади", що передбачає люстрацію чиновників Януковича, може бути прийняте мінімум за тиждень.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що небачить підстав ставити під сумнів "Закон про очищення влади.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада