КСУ попросили допитати разом з Турчиновим понад 230 депутатів

Верховна Рада просить Конституційний Суд допитати як свідків 231 депутата парламенту, а також колишнього спікера Ради, секретаря РНБО Олександра Турчинова й відкласти розгляд конституційності норм закону "Про очищення влади" (про люстрацію)
Depo.Влада
16 квітня 2015 12:27
ФОТО: depo.ua

Про це заявив представник парламенту, депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець, виступаючи в КС, пише depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Зокрема, він заявив кілька клопотань про відстрочку розгляду закону про люстрацію до винесення рішення щодо нього Європейською комісією "За демократію через право" ("Венеціанською комісією") і внесення Радою змін.

Депутат підкреслив, що 15 квітня в парламент уже був внесений законопроект зі змінами до закону про люстрацію.

Крім того, Ємець просить КС допитати як свідків 231 депутата Ради, що голосували за закон про люстрацію, і Турчинова, який підписав його.

Також він просить суд залучити до розгляду справи міністра юстиції Павла Петренка, його першого заступника Наталію Севостьянову й колишніх суддів КС Миколу Козюбру й Івана Домбровського. 

Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд України приступив до розгляду справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". 

Перед початком засідання під стінами КСУ зібрався мітинг на підтримку люстраційного процесу.

Заслухавши всі клопотання Ради, КСУ відмовився перенести розгляд справи щодо закону про люстрацію. Наразі судді КСУ пішли у дорадчу кімнату для ухвалення рішення за клопотанням про перенесення розгляду у Конституційному суді України провадження щодо конституційності окремих положень закону "Про очищення влади".

Мітки: допит, КСУ