Кримського екс-депутата кинули за грати на два місяці

Печерський районний суд Києва прийняв рішення про застосування запобіжного заходу для екс-депутата Верховної Ради АР Крим Василя Ганыша у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів без права застави
Depo.Влада
29 квітня 2015 20:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив народний депутат з фракції "Народний фронт" Георгій Логвинський, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Суд прийняв рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів з моменту затримання без права внесення застави. Обґрунтовано тим, що було достатньо доказів, що він звинувачується за статтею 111 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність країни), яка передбачає від 2 до 15 років позбавлення волі, та знаходження його на сьогодні при інший захід може негативно вплинути не слідство, і він може сховатися від слідства", - заявив Логвинський.

За словами нардепа, Ганиш на суді заявив, що голосував проти проведення в АР Крим референдуму про відокремлення від України, хоча результати голосування на офіційному сайті Верховної Ради АР Крим говорять про те, що "проти" не голосував жоден з кримських депутатів.

"Він стверджував, що він голосував проти проведення референдуму в Криму - ред.), проте офіційно за даними на сайті незаконної нині Ради Криму сказано, що проголосували "за" більше 160 депутатів "за" і жодного "проти". Відповідно, його інформація не збігається з офіційними даними", - сказав Логвинський.

Крім того, за його даними, на рівні слідства Ганиш підтверджував , що після того, як Верховна Рада України розпустила ВР Криму, він продовжував брати участь у її засіданнях. Логвінський зазначив, що зараз ця інформація перевіряється слідством і правозахисниками.

"Я думаю, що слідство встановить з часом об'єктивний доказ, щоб встановити, хто він такий: герой чи ворог... До цього наше процесуальне законодавство України наполягало на тому, щоб вина була ретельно доведена, а з урахуванням ситуації, яка склалася з Кримом, більшість доказів добути дуже важко, і тільки нещодавно український парламент змінив закон про заочному кримінальному провадженні, який дає можливість за спеціальною процедурою надавати підозри. До цього фактично не вручивши підозри, ми не могли почати процес", - заявив Логвинський.

Нагадаємо, СБУ затримала екс-депутата Криму за підозрою в державній зраді.