"Кримський інцидент" довів, що ми перемагаємо Путіна

Історія з "кримськими диверсантами" свідчить про те, що в Кремлі вирішили підвищити ставки, адже позиція Путіна програшна
Depo.Влада
11 серпня 2016 16:35
ФОТО: depo.ua
"Кримський інцидент" довів, що ми перемагаємо Путіна
"Кримський інцидент" довів, що ми перемагаємо Путіна

Історія з диверсійно-розвідувальною групою у Криму засвідчила, що Володимир Путін знову вирішив підвищити ставки в своїй грі. Наскільки ця історія матиме реальні наслідки – питання відкрите. Тут все може обмежитися дипломатичним галасом, а може бути інформаційною підготовкою до ескалації подій на Донбасі, або навіть приводом для повномасштабної агресії.

Втім, за великим рахунком для Кремля це – шлях в нікуди. Справа в тому, що на Донбасі наразі склалася абсолютно патова військова ситуація. Авжеж, теоретично можна завести на окуповані території кадрові війська або найманців з приватних армій і навіть взяти, приміром, Маріуполь. Однак локальна перемога принципово не змінить ситуацію для Путіна. Окрім того, що він отримає тисячі трупів військових та цивільних осіб, а також нові санкції, які не забаряться чекати. Аналогічні наслідки можна очікувати і з кримським напрямком та будь-яким іншим.

Повномасштабні бойові дії на всій території України Путін не потягне. До того ж використання авіації гарантовано спричинить реакцію на Заході, де багато хто вважає, що інертна реакція НАТО на агресію в Грузії у 2008 році була серйозною помилкою. Тому відверта війна може завершитися третьою світовою, а цього у Кремлі, де всі давно звикли до красивого життя, не хоче ніхто. Окрім того нинішній стан української армії суттєво відрізняється від того, що було два роки тому. У росіян під час операції в Україні можуть початися серйозні проблеми. До того ж це величезні гроші, яких у російській казні і не так майже нема. Тому це – глухий кут для Кремля.  

Друга проблема полягає в тому, що Мінський процес виглядає абсолютно нікчемним. Для Путіна чітка позиція офіційного Києва про "вранці гроші – ввечері стільці", а саме спочатку вивід російських військ та повернення контролю над кордоном, а потім вибори на Донбасі – це тихий жах. Кремль ніколи на це не піде, бо це буде означати однозначну поразку.

У Путіна залишається лише один можливий сценарій з Україною – гібридна війна на виснаження. Протягом цього року Україна продемонструвала, що готова й надалі відбиватися на військовому та дипломатичному напрямках і на поступки у питанні Донбасу не піде. Втім, у Кремлі чекають, що Україна ослабне в результаті внутрішніх чвар, які, до речі фінансуються переважно з самої Росії. Водночас Україна чекає поки санкції все ж таки знищать російську економіку, після чого там стане не до нас.

Хто переможе у цьому протистоянні? Схоже, у Кремлі розуміють, що програють. Історія з "кримськими диверсантами" свідчить, що нерви у "кремлівців" не витримують, і вони намагаються зробити бодай щось, аби вибити Україну з її позиції, яка виглядає як стратегічно виграшна. Поки історія з "кримськими диверсантами" схожа на спробу залякати Україну і Захід перспективною реальної великої війни. Ну, а те, що кримський натяк на casus belli більше схожий дешевий балаган - для Путіна навіть і краще. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада