"Кремлівуд": В Україні випустили "Білу книгу" про побрехеньки Кремля

Сьогодні Міністерство інформаційної політики України презентувало "Білу книгу інформаційних операцій проти України 2014-2018"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства.

Заступник міністра Дмитро Золотухін повідомив, що відомство створило Білу книгу в результаті багаторічного спостереження за тим, як російські спецслужби та політичні еліти маніпулюють інфопростором.

"Розповсюдження російської дезінформації можна порівняти зі створенням телевізійних серіалів. Якщо основними центрами кіноіндустрії є американський Голлівуд, індійський Боллівуд і нігерійський Нолівуд, то в аналогічній індустрії, що розповсюджує вигадки й неправду, лідером є Кремлівуд", - зазначив Золотухін.

Він розповів, що кожний масштабний наратив російської дезінформації можна порівняти із "серіалом", який поділяється на "сезони" – складні комплекси ідей усередині "серіалу". Кожна ж окрема "серія" зображує одну конкретну ситуацію, яка відповідає сценарній лінії і сезону, і серіалу.

"Наприклад, кожному відома історія про "іспанського диспетчера Карлоса", який з'явився в медіапросторі одразу після збиття малайзійського літака Boeing 777. Це – один із сезонів великого серіалу про катастрофу рейсу MH17, ключова мета якого – відвести підозри про злочин від Росії та звинуватити в усьому Україну", – пояснив заступник міністра.

Серед інших серіалів російської пропаганди: зв'язок України з ІДІЛ, злочини ЗСУ, військові НАТО на Донбасі, Україна як неспроможна держава тощо.

Золотухін наголосив, що варто не розвінчувати кожен фейк Кремля, а розуміти принцип, за яким здійснюються російські інформаційні операції, та розбудовувати власний стратегічний наратив.

Ознайомитися з "Білою книгою інформаційних операцій проти України 2014-2018" можна за посиланням.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна