Кому в Раді порадили засунути "георгіївську стрічку" в дупу (СПИСОК)

"П'ята колона" у ВР знову розкрилася у всій красі. Тепер – з "колорадськими" стрічками

Кому в Раді порадили засунути "георгіївс…

Учорашній день пройшов під знаком боротьби з проявами "ватизму". Окрім президента, який підписав указ щодо відключення російських соцмереж на території України та введення заборони на величезну кількість програмного забезпечення з Росії, відмітилася і Верховна Рада. Народні депутати ухвалили рішення про адміністративну відповідальність за виготовлення й пропаганду "георгіївської стрічки" - мабуть, чи не найпоказовішого символу "русского міра". Раніше носіння "колорадських" кольорів вже було заборонено, утім, не було прописано жодних наслідків за порушення даної заборони.

То ж ВР вирішила, хай і з запізненням, але закрити дану прогалину в законодавстві. Проте деяке здивування викликали більш ніж скромні результати голосування. Так, за відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення на засіданні парламенту проголосувало 238 народних депутатів – лише на 12 "штиків" більше за мінімально потрібну кількість голосів.

І це притому, що перед голосуванням "фронтовик" та екс-комбат Юрій Береза прямим текстом погрожував представникам "п'ятої колони". "Коли цирк імені Радянського Союзу, отой що сидить тут ліворуч (вказав на Опоблок, - ред.) і говорить про якісь святі для них речі, мені соромно бачити, як махають цією клятою георгіївською стрічкою. Тоді мені хочеться взяти кулемет і положити всю цю наволоч", - грізно заявив він. А пізніше додав: "Зберіть ці стрічки георгіївські, засуньте собі в дупу, підпаліть і стрибніть з дев'ятого поверху".

Утім, "наволоч" послухала – і проголосувала за даний законопроект по-своєму. А значна кількість депутатів – зокрема, з так званого демократичного табору – або взагалі була відсутня, або якщо і знаходилися у залі, то просто щось їм завадило натиснути зелену кнопку.

Так, звернула на себе підозріла одностайність у лавах депутатських груп "Відродження" та "Воля народу", які зуміли на двох видушити з себе "аж" 7 голосів. Інші або просто не голосували, або були відсутні.

Утім, у Верховній Раді знайшлися й ті, хто показово голосував проти введення заборони використання "колораду". Так, єдиним позафракційним нардепом, який продемонстрував свою всеохоплюючу "ватність", став "мажоритарник" з Дніпра Яків Безбах, якого називають близькою людиною до олігарха Віктора Пінчука, і який свого часу багато років пропрацював в "Інтерпайп". Було б цікаво почути від олігарха-дипломата пояснення. Може й йому подобається "колорадська стрічка"?

У Опоблоці пошесть покосила 12 депутатів. Ще один екс-регіонал Дмитро Шпенов – утримався. Що ж до відвертих прихильників "колорадів", то у цьому списку знайшлося місце людям з оточення всіх трьох основних бенефіціарів "Опоблоку" - Ріната Ахметова, Сергія Льовочкіна та Віктора Медведчука. При цьому верхівка партії проголосувала ногами. Може злякалися Юрія Берези?

Якщо говорити про людей з табору "газовиків", то проти голосував зять голови фракції Юрія Бойка Сергій Дунаєв, колишній губернатор Чернівецької області Михайло Папієв, а також екс-очільник компанії "Титан України", який належить Дмитру Фірташу, Олександр Нечаєв.

Продемонстрував свою "ватну" позицію Юрій Мороко, якого пов'язують з одним з партфункціонерів Партії регіонів Георгієм Скударем, у якого нинішній нардеп працював начальником виробництва у ЗАТ "Новокраматорський машинобудівний завод".

Коли вести мову про людей з орбіти Ахметова, то тут виділилися юристи Юрій Воропаєв та Олександр Долженков, а також колишній головний інженер ПАТ "ММК ім. Ілліча" Сергій Матвієнков. Також на "колорадофілію" страждає колишній губернатор Дніпропетровської області часів Януковича Дмитро Колєсніков, якого пов'язують з Олександром Вілкулом.

А от для давніх соратників кума Путіна Віктор Медведчука Нестора Шуфрича, Василя Німченка та одіозного колишнього митника Тараса Козака, схоже, голосування проти заборони винаходу кремлівського політтехнології було справою "честі"…

Що робити з цією "п'ятою колоною"? Рецепт Юрія Берези не підійде. Допомогти може хіба регулярне викриття цих "героїв" у ЗМІ. Іншої можливості протидіяти "ватникам", обтяженим депутатськими мандатами, наразі, не існує.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme