Кравчук сказав, коли чекати приєднання США до "нормандського формату"

Рішення про приєднання Сполучених Штатів до "нормандського формату" буде ухвалене за підсумками візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона
 

Журналіст відділу новин
Кравчук сказав, коли чекати приєднання С…
Фото: leonid-kravchuk.com.ua

Про це у програмі "Взгляд с Банковой" на телеканалі "Дом" сказав очільник української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, інформує Depo.ua.

"Якщо США приєднаються, вважаю, що це буде дуже великий крок щодо врегулювання процесу. Це означатиме, що і на Мінському майданчику буде більше дипломатії, більше зусиль і більше твердих позицій, ніж зараз", – сказав Кравчук.

На його думку, на цьому етапі в межах "Нормандської четвірки" Німеччині та Франції бракує твердості, системності і послідовності в тому, щоб чітко і ясно поставити Росію в ту ситуацію, в якій вона реально перебуває.

"А саме що вона агресор і що вона – сторона конфлікту. Я, наприклад, за ці роки жодного разу не чув, щоб або президент Франції, або канцлер Німеччини сказали на будь-якій із зустрічей, що агресор – Росія і що вона повинна піти з Донбасу і залишити Крим. Я такого не чув. А це вже давно слід було б зробити", – обурився перший президент України.

Кравчук висловив впевненість, що після зустрічі Зеленського і Байдена все буде змінюватися – як стосовно отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО, так і у роботі "нормандського формату" і ситуації з Мінськими угодами.

Нагадаємо, 26 квітня президент Володимир Зеленський хоче розширити "нормандський формат" до семи країн і додати США, Велику Британію та Канаду.

Власне, про залучення США до "нормандського формату" вже йшлося не раз. Очільник зовнішньополітичного відомства України Дмитро Кулеба повідомляв, що залучення США до переговорів буде корисним і ефективним, але для зміни формату потрібна згода всіх учасників. 

Своєю чергою голова Офісу президента Андрій Єрмак наголошував, що Мінські домовленості практично неможливо виконати в тій редакції, в якій вони були підписані, тому саме США як стратегічний партнер нашої країни можуть зіграти одну з ключових ролей у припиненні війни на Донбасі та у врегулюванні питання про повернення всіх українських територій.

Критично до такої пропозиції ставилися представники Росії, заявляючи, що це посилить тиск на країну.

Водночас президент Володимир Зеленський пояснив, чому "нормандський" процес перебуває у застої.

Читайте також: Зустріч з Путіним і нові країни-переговорники: Що не так з "дипломатичним наступом" Зеленського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme