Кожен п'ятий дитячий оздоровчий заклад не дотягує до санітарних вимог

З початку оздоровчої кампанії Держпродспоживслужба виявила порушення вимог санітарного законодавства у кожному п'ятому закладі оздоровлення та відпочинку дітей

Про це повідомила начальниця Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко, інформує Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"З початку оздоровчої кампанії посадові особи терорганів Держпродспоживслужби взяли участь у 10,5 тис. обстежень дотримання вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку дітей. Порушення вимог санітарного законодавства встановлено у кожному п'ятому закладі - 2283 (22%), що більше, ніж у 2017 році, – 17,6%", - йдеться у повідомленні.

За словами Григоренко, виявлені порушення стосувалися невідповідності питної води вимогам санітарних правил за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, відсутності погодженого примірного меню та постачальників продуктів харчування, непроведення дезінфекційних заходів, незавершення ремонтних робіт, неналежного стану або кількості холодильного та технологічного обладнання харчоблоків, несвоєчасного проходження періодичних профілактичних медичних оглядів працівників та допуск до роботи без проходження медоглядів.

Було також встановлено недостатній контроль за організацією харчування дітей, у тому числі: недотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоках, порушення поточності виробничих процесів, порушення технології приготування готових страв, використання заборонених у закладах оздоровлення харчових продуктів, порушення організації питного режиму, недотримання двотижневого перспективного меню, порушення правил зберігання харчових продуктів та добових проб, відсутність документів, що засвідчують якість і безпеку харчових продуктів, використання пластмасового посуду багаторазового використання, реєструвалась недостатня кількість посуду, мийних та дезінфекційних засобів тощо.

Зазначається, упродовж червня у зв'язку з виявленням Держпродспоживслужбою зазначених порушень не відкрилося 25 (у 2017 році – 12) закладів оздоровлення/відпочинку. Водночас без погодження із Держпродспоживслужбою було відкрито 42 (у 2017 році – три) заклади оздоровлення/відпочинку.

Норм харчування заклади оздоровлення в середньому дотримувалися на 98,3%, а заклади відпочинку на базі загальноосвітніх навчальних закладів - на 84,6%.

За даними лабораторних досліджень, відхилення з калорійності від меню-розкладів зареєстровано у 5,1% проб, бактеріологічне забруднення готових страв встановлено у 2,5% проб, питома вага позитивних змивів на умовно патогенну мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу кухарів закладів оздоровлення становила 3,3%.

З метою оцінки якості питної води проведено 13,2 тисячі досліджень проб питної води за бактеріологічними та за санітарно-хімічними показниками, з них показник відхилень за бактеріологічними показниками склав 6,1%, за хімічними показниками – 14,8%; досліджено 375 проб води відкритих водойм за бактеріологічними показниками, з них показник відхилень склав 1,3%, повідомили у відомстві.

Держпродспоживслужба надала 820 приписів та 21 розпорядження керівникам закладів з метою приведення закладів до відповідних вимог, накладено 6 штрафів, відсторонено від роботи 14 працівників, що не пройшли періодичний профілактичний медичний огляд, поінформовано про порушення вимог санітарного законодавства правоохоронні органи.

Загалом, за словами Григоренко, з початку оздоровчої кампанії було відкрито майже 9,2 тис. закладів оздоровлення та відпочинку, у тому числі 409 закладів оздоровлення та майже 8,8 тис. відпочинку. Готовність до роботи в червні закладів оздоровлення склала в середньому по Україні 97,2%, відпочинку – 96,1%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme