Кожара: У 2013-му ні ЄС, ні Україна не були готові до Асоціації

У листопаді 2013 року ні Євросоюз, ні Україна не були готові були підписати і виконувати Угоди про асоціацію

Про це під час допиту в справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва заявив колишній глава МЗС України Леонід Кожара, передає Depo.ua.

"Коли Україна вийшла на пряму підготовки до Вільнюського саміту жодна сторона, я вважаю, що ні Євросоюз, ні Україна не були готові були підписати і виконувати Угоди про асоціацію. Це також було підтверджується тим фактом, що навіть поспішне підписання цієї угоди нинішньою владою призвело спочатку до започаткування ЗВТ в тестовому режимі, ми знаємо, що протягом 2014 року до набуття чинності вона працювала у тестовому режимі, і до обвалу зовнішньої торгівлі. За результатами 2014 року зовнішня торгівля обвалилася удвічі в тому числі з ЄС впала на 25%", - сказав екс-міністр.

Нагадаємо, сьогодні в суді Кожара заявив, що рішення відкласти підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС ухвалив 21 листопада 2013 року тодішній прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Довідка: 21 листопада 2013 року, за кілька днів до саміту у Вільнюсі, уряд "регіоналів", неочікувано вирішив призупинити процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Таке розпорядження було офіційно оприлюднено тогочасним прем'єр-міністром Азаровим.

Рішення уряду України призупинити процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС викликало хвилю протестів в Україні. Станом на 22 листопада 2013 р. в багатьох містах України Донецьку, Харкові, Києві, Львові та ін.) стали стихійно виникати "євромайдани", де збиралися громадяни України, щоб заявити свій протест проти відмови уряду укладати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

На Саміті Східного партнерства 28 — 29 листопада 2013 р. екс-президент Янукович Угоду не підписав, що викликало бурхливі негативні реакції частини населення України, спричинивши виникнення Євромайдану. У знак підтримки почалися акції підтримки курсу України до ЄС у багатьох країнах світу.

Загалом протистояння влади та народу України призвело до революції в Україні — Революції гідності та зміни політичного керівництва держави.

6 березня 2014 в Брюсселі відбувся екстрений саміт ЄС, що був присвячений українській політичній кризі, на якому зокрема обговорювалося прохання післяреволюційної української влади якомога швидше підписати Угоду. Угоду розділили на політичну і економічну частини.

21 березня у Брюсселі відбулася церемонія підписання політичної частини Угоди. З української сторони угоду підписав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, з боку Євросоюзу — президент Ради ЄС Герман ван Ромпей, президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і голови 28 держав, що входять у ЄС.

27 червня президент Петро Порошенко у Брюсселі підписав економічну частину угоди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme