Ковід, "качки" і телевізор: Хто ж насправді винен у падінні рейтингу Зеленського

Голова ОП Андрій Єрмак в інтерв’ю каналу "Україна 24", яке чомусь давав не державною мовою, заявив, що у зниженні рейтингу президента винні ковід, потік дезінформації і слабка інформаційна політика. Тобто, сама влада не винна?

Політичний оглядач
Ковід, "качки" і телевізор: Хто ж наспра…

"Проти української влади цілеспрямовано всі два роки працює найпотужніша машина як всередині країни, так і ззовні, - каже Єрмак. - Сьогодні потік брехливої ​​інформації, не критики, практично відвертих образ, просто не припиняється. Не будемо говорити, звідки, хто замовник – це всім відомо, не потрібно навіть говорити. Розсудливі люди обурені цим потоком". Він поскаржився, що влада не має свого телеканалу, тому "розмовляє тими способами, які у неї є в розпорядженні". "Сьогодні навіть найбільш добру і нейтральну справу можна представити інакше. У це вливаються величезні гроші", – сказав очільник Офісу президента.

Думка про негативний вплив медіа на рейтинг Зеленського слушна, але лише частково. Не журналісти, не боти і не анонімні Телеграм-канали формували передвиборчі списки "слуг" на виборах і не вони призначали урядовців, які скандалами вбивали і далі вбивають рейтинг влади. Та, як бачимо, в оточенні президента воліють перекласти відповідальність за суттєве падіння довіри до Зеленського на когось. З таким підходом далеко не заїдуть.

Керівник президентського Офісу ображається, що добрі справи переінакшують, подають в неправильному, з точки зору влади, світлі. Завдання влади – донести до суспільства, у чому ж саме полягає позитив її рішень. Це можливо за двох умов: по-перше, якщо буде налагоджений дієвий механізм комунікації членів владної команди з суспільством, а цього за два роки "слуги" так і не зробили (і чи допоможе їм власний телеканал, чутки про який ходять давно, велике питання), а, по-друге - якщо у цих рішеннях немає фальші, прихованих від суспільства нюансів, як то вигод для окремих олігархічних груп впливу.

Візьмемо для прикладу пояснення Єрмаком ситуації з тарифами. За його словами, і президент, і вся влада загалом вчасно втрутилися, тому вдалося "ввести обмеження на ціни на газ", а ті, хто лякав людей, каже голова ОП, мають зараз пояснити, чим вони керувалися. Отримавши платіжку за січень, будь-хто з українців побачив там дуже високу вартість опалення і суттєво підвищену вартість електроенергії. У владі обіцяли: за лютий і до кінця опалювального сезону ціни знизяться. Проте зрозумілого пояснення, чому українці платитимуть шалені кошти за січень, немає. Так само немає чіткого роз’яснення економічних підстав для росту вартості електроенергії. Точно така ситуація буквально по всіх напрямках роботи владної команди. Тому, мабуть, слабка інформаційна політика у Єрмаковому переліку причин падіння рейтингу Зеленського мала б стояти першою.

Окремої розмови заслуговує заява Єрмака стосовно інформаційних атак на владу, що тривають два роки. Виходить, проти попередника Зеленського за його 5 президентських років брехливих звинувачень не було, а всі накинулися лише на діючого главу держави? Очевидно на Банковій думають інакше, проте прихід "слуг" до влади у 2019 році значною мірою обумовлений масованою інформкампанією "лиш би не Порошенко". У лютому та протягом березня і квітня виповнюється два роки з тих унікальних для нашої держави президентських перегонів, результатом яких став шалений успіх Володимира Зеленського у другому турі. Тому з’явилася нагода пригадати, хто і що в той час заявляв, порівняти ті заяви із нинішньою політикою влади і припустити, що ж саме стало причиною падіння рейтингу діючого глави держави.

Невиконані обіцянки Зеленського

Візьмемо лише кілька заяв на ті теми, які в своєму нинішньому інтерв’ю піднімав пан Єрмак. Перша – тарифи. 21 лютого 2019 року кандидат в президенти Володимир Зеленський оприлюднив відеоролик "Тарифи за комуналку: Платити неможливо зменшити". Цю тему він назвав "на "Т" починається, на повний капець закінчується". "Згідно середньостатистичним даним, українець сьогодні за комуналку платить від 30% до 50% своїх доходів. А якщо провести порівняння з європейськими державами, то там, друзі мої, люди платять від 13% до 20% ", - міркував тоді ще кандидат в президенти. Скільки українці платять за комуналку сьогодні?

Друга тема – війна на Донбасі. Єрмак каже, що Мінські угоди не працюють, але варіанти досягнення миру українська влада шукає. Шукали їх і попередники, яких опоненти звинувачували у буцімто зацікавленості у війні, через що та ніяк не закінчиться. Володимир Зеленський особисто не звинувачував, однак під час передвиборчої кампанії він оприлюднив кроки, як зупинити війну: просто перестати стріляти, розмовляти з Росією у присутності західних партнерів, залучити до переговорів Великобританію і США, розпочати інформаційну війну, аби достукатися до всіх, хто живе на окупованих територіях. І наголошував: ми не можемо дозволити собі якийсь тривалий процес, адже щодня на сході гинуть наші хлопці. За два роки потому ми бачимо хитке перемир’я на Донбасі, яке все частіше порушується російськими бойовиками, і незмінне небажання Росії вирішувати конфлікт. Тобто, простих рішень, як виявилося, не існує. 

Третя тема – кадри. Єрмак в своєму інтерв’ю підкреслював, що вертикаль президент – уряд – монобільшість продовжує ефективно працювати. Однак громадяни і без "поганців", які заважають "зеленій" владі, склали думку про нинішню владну команду. Ще під час президентської кампанії притомні виборці питалися: а де ті люди, з якими Зеленський керуватиме країною? За кілька днів до другого туру фаворит виборів в ефірі телеканалу "1+1", найбільш тоді до нього лояльного, представив невелику групу осіб, серед яких широкому загалу були знайомі хіба лікар Євген Комаровський (нині він жорстко критикує Зеленського), Дмитро Разумков (у нього все більше розбіжностей з Банковою), Руслан Рябошапка та Олексій Данилюк – ці двоє давно відлучені від "зелених". Ще тоді була закладена одна з головних проблем – відсутність команди однодумців з чітким планом дій, яку намагаються компенсувати призначеннями на різні посади випадкових людей, популістів, або ж, навпаки, роздачею крісел особам, яких пов’язують з різними групами впливу.

То хто ж винен у падінні рейтингу Зеленського і "слуг"? Доти, доки ключові діячі у владних коридорах уважно не придивляться до себе, він і далі невпинно падатиме.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme