Врадіївка-2 для Зеленського: Які втрати чекають на "зелену команду" через коронавірус-майдан

Схід і Захід разом. Удруге після минулорічних виборів. І знову об’єднався проти. Тільки цього разу не проти політики попередньої влади, а своїх же громадян, яких евакуювали з охопленого коронавірусом Китаю

Політичний оглядач
Врадіївка-2 для Зеленського: Які втрати…

Чому у Нових Санжарах на Полтавщині сталися сутички між місцевими та Нацгвардією? Чому мешканці Микулинців влаштовували молебні біля санаторію, де, за попередньою інформацією, мали розмістити евакуйованих у Уханю, а Тернопільська облрада відмовилася прийняти у себе українських громадян? Чому взагалі піднялася паніка, і чому в підсумку українці зганьбилися перед усім світом? Відповідь і проста, і водночас складна.

По-перше, громадяни нашої країни нічим у своєму страху перед страшною хворобою родом із Китаю не відрізняються від американців, німців, французів і так далі. Інстинкт самозбереження – це нормально. Але ніде, окрім України, евакуація громадян із небезпечного Уханю не спричиняла масових акцій протесту. І не тому, що люди в інших країнах толерантніші чи милосердніші, ні. Просто там є два фактори, яких нема у нас: довіра переважної більшості населення до дій влади і системна комунікація влади із суспільством. У нас не було і нема довіри до влади, без різниці, якого вона кольору. І, як показала ця ситуація, на цю глобальну проблему наклалася локальна – ЗМІ роздмухували панічні настрої і протидіяти цьому влада практично не намагалася. Ось і результат.

Що потрібно було робити? У МОЗ та в обласних управліннях охорони здоров’я повинна була діяти "гаряча телефонна" лінія. Кабінет міністрів мав хоча б за тиждень до евакуації залучити до роз’яснювальної роботи медиків, СБУ – жорстко присікати інформаційні вкидання, які, власне, і спричинили паніку. У нинішньої влади є цілих 254 депутати в парламенті, а скільки з них хоча б спробували поговорити зі своїми виборцями? Байдуже, в телеефірах, "Фейсбук" чи на мажоритарних округах. Натомість з вуст "слуг" звучали зовсім інші заяви. Тож чому дивуватися. Не треба бути Нострадамусом, щоб передбачити, у що виливатимуться страхи людей. Які постійно підживлюють. І, не дай Бог в Україні виявлять хворих на коронавірус… Все, кінець державі.

По-друге, "зрада" множиться і набуває нових форм. На тлі комунікаційних провалів уряду МВС і його очільник Арсен Аваков у цій ситуації дійсно виглядають чи не як єдина державна структура, яка діє ефективно. Евакуйованих розмістили у госпіталі МВС, а Нацгвардія забезпечує порядок у Нових Санжарах. Але тут же пішла хвиля "зради", мовляв, Аваков вчинив так навмисно, аби посилити свої позиції у владі і показати свою незамінність. Авіакомпанія SkyUp, літаком якої прибули "уханці", зробила дуже важливу справу. Цікаво, коли цю авіакомпанію звинуватять у рекламній акції? Тобто, до вище окреслених проблем недовіри до влади і неправильної комунікації влади із суспільством, додаємо ще одну – українське суспільство хворе, тому до його ослабленого хворобою організму так легко липнуть інформаційні віруси. Залишається сподіватися, що ця історія стане уроком для Банкової, уряду, спецслужб і так далі, і там нарешті займуться розробкою і провадженням у державі політики інформаційної гігієни.

По-третє, зараз перед Зеленським і його командою знову постав ризик рейтингових втрат. Та якщо досі такі ризики виникали або ж через сварки і "зашквари" у фракції "слуг" чи внаслідок "зливів", спрямованих проти Кабміну Гончарука, то нині може вдарити безпосередньо по президенту.

Нагадаємо, у 149-му виборчому окрузі, куди входять Нові Санжари, "Слуга народу" набрала майже 55% голосів, в окрузі переміг висуванець цієї партії Костянтин Касай. Причому свою головну конкурентку з "Батьківщини" Ларису Босенко він обіграв більш ніж удвічі. На президентських виборах тут Зеленський набрав майже 85%, тоді як Порошенко лише 13,3%. Для чого ми це нагадали? Бо відсьогодні цей округ, цей населений пункт, стали лакмусовим папірцем для рейтингу Зеленського і його політсили. Від того, як діятиме Зе-команда в Нових Санжарах, залежить загальний рейтинг влади. До цього населеного пункту прикута увага не лише України, а й, через виступи місцевих, всього світу. І ось тут важливо, чи показуватимуть лише протести і казатимуть лише про помилки, чи в сюжетах продемонструють, як представники влади спілкуються з людьми. І як саме спілкуються. Тобто, сьогодні Зе-команда або врятує свій рейтинг, або власними руками підштовхне його падіння.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme