Вояж Тищенка в Таїланд: Як "Коля Том Ям" підставив "слуг народу" під черговий зашквар

23 січня президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБОУ про заборону виїзду чиновників за кордон в умовах воєнного стану. Багатьом чиновникам і депутатам це не сподобалося, а от народ аплодував. І всього лише через три дні стався перший скандал з порушенням заборони

Політичний оглядач
Вояж Тищенка в Таїланд: Як "Коля Том Ям"…
Тищенко твердить, що у Таїланді зустрічався з членами королівської родини

Про поїздку народного обранця Миколи Тищенка "за три моря", можливо, і не дізналися б, якби посольство України в далекому королівстві не анонсувало зустріч "слуги" з представниками української громади. "Для обговорення питань покращення взаємодії." Зустріч обіцяна на сьогодні в одному з готелів Бангкоку. Номер у 4-зірковому готелі "Novotel", вказаному у повідомленні, за добу коштує трохи більше 4 тис гривень. Якось навіть скромно. На зустріч спочатку потрібно зареєструватися і викласти свої запитання/пропозиції до нардепа у спеціальній гугл-формі. Спочатку анонс видався фейком. Та виявилося, що це правда.

Як Тищенко виходив сухим із гучних скандалів 

У себе на сторінці у "Фейсбук" фаворит виборців столичної Борщагівки (у липні 2019 р. Тищенко набрав майже 31% голосів) про візит до Таїланду не повідомляв. Що навіть на нього не схоже – цей депутат активно інформує про свою діяльність, через що частенько потрапляє в конфузи. Особливо з привітаннями до якихось знаменних дат. Останні його дописи датуються 25 січня. Тищенко привітав українців із з днем народження "першого і єдиного президента, чий день народження є святом для всієї країни". Він пишається, що у президентській команді. В іншому дописі повідомив про свій законопроект, ухвалення якого дозволить народним депутатам "у вільний від парламентської роботи час офіційно брати участь у військових діях на фронті". Це як, сафарі на москалів вихідного дня? Тищенко стверджує, що Конституція забороняє народним депутатам долучатися до ЗСУ, ТрО та інших збройних формувань. Хоча це не так. Закон дає депутатам "бронь", але не забороняє йти добровольцями. Як і будь-якому іншому військовозобов’язаному.

В дописах під постом Тищенка небайдужі до його політичної біографії нагадують минулі "подвиги" депутата. А заодно і про те, як йому все сходило з рук. У червні 2020-го він очолив київський міський осередок президентської партії попри гучний скандал, який стався двома місяцями раніше. У квітні 2020-го журналісти застукали ресторан "Велюр", який належить Тищенку, на роботі під час карантину. На хвилю невдоволення інших рестораторів владі довелося реагувати. Звільнений днями з посади заступника глави ОП Кирило Тимошенко тоді розповідав: президент провів жорстку розмову з Тищенком. І "Велюр" вже з порушеннями не працює. Та буквально в липні 2020-го на сторінці закладу харчування в одній із соцмереж зафіксували запрошення відвідувачів попоїсти вночі.

Побув на чолі столичного партосередку Тищенко не довго. Негатив навколо цієї персони шкодив іміджу вищих сановників, бо у Києві все на виду, тут зосереджені основні ЗМІ, блогери, розслідувачі. Інша справа – віддалене від столиці Закарпаття. Партійний осередок "слуг" у цій області пан Микола очолив у березні 2021-го. І через місяць знову втрапив у гучний скандал. Коли в країні діяв коронавірусний локдаун, він влаштував вечірку на честь дня народження дружини в ресторані столичного готелю Fairmont. Як покарали Тищенка? "Слуги" в один голос казали: порушник має заплатити максимальний штраф, передбачений законом. Жодних кадрових рішень по ньому тоді не приймали.

З початком масштабного вторгнення росії в Україну нардеп осів на Закарпатті. У березні низка ЗМІ повідомила, що "слуга" з’являється в оздоровчо-рекреаційному комплексі "Косино", де номери в середньому коштують 10 тис гривень за добу. Мовляв, утік від виборців з Києва на тихе Закарпаття. Зрештою, під вагою негативу Тищенко на посаді голови "слуг" в регіоні не втримався. Його звільнили 19 липня. На рішення партійних верховодів нардеп відреагував так: "Що мене дійсно здивувало у заяві, так це позиція керівництва партії про "сумнівні піар-акції, скандали та сварки". За три роки я ніколи не був ініціатором публічних сварок. Хоча ні. Був. Приблизно рік тому я мало не набив пику колаборанту киві. І набʼю, якщо він попадеться мені на очі". В іншому, казав Тищенко, він командний гравець. Та, як бачимо з блискавичної реакції фракції і партії "слуг" на таїландський вояж колеги, членом команди Миколу Тищенка вони вже не вважають.

То чи мав Тищенко дозвіл на закордонні вояжі?

Голова фракції Давид Арахамія анонсував звільнення "піклувальника про українську громаду в Таїланді" з посади свого заступника та вигнання з фракції, а голова партії Олена Шуляк блискавично відібрала в Тищенка членство в "Слузі народу".

Пост про Миколу Тищенка

Речниця фракції "слуг" Юлія Палійчук зробила репост допису Арахамії, вказавши, що Тищенка звільнили з посади заступника голови фракції. З фракції ще не вигнали. Арахамія запропонував онлайн-опитування членів стосовно цього. Підтримають? Поки джерела повідомляють, що нашкребти голоси не вдається. Втім, час іще є.

Зі свого боку вигнанець пішов у партійний чат з’ясовувати стосунки. "Українська правда" виклала пости Тищенка, який має нік Тренер. Російською і з матюками.

повідомлення Тищенка, який має нік Тренер

Найцікавіше – звернення Тищенка до Арахамії. Той, буцімто, в курсі про пересування колеги, який із послами їздить азійським регіоном. "Встретилася с представите лями коралевской семьей. Вы же сами поставили задачу для всех депов пахать 24/7", цитуємо зі збереженням орфографії.

ще одне повідомлення Тищенка про роботу закордном

Тищенко ще пише, що робить "титанічну роботу", в Таїланді перебуває без родини і власним коштом, і що "все всіма підписано". Тобто, якщо вірити нардепу, в далеку країну він поїхав офіційно, а не на пляж. У свою чергу голова Верховної Ради Руслан Стефанчук переконує: не підписував дозволу на закордонне відрядження. Натомість пізніше з'ясувалося, що Тищенко перебуває у закордонному відрядженні ще з 30 грудня. Він виїхав у В'єтнам, звідти потрапив у Таїланд і планує знову повернутися у В'єтнам.

Отже, вигнання з партії та з посади заступника голови фракції не означає, що хвилю негативу "слуги" збили. По-перше, ще треба прийняти обіцяне рішення про виключення скандального колеги з фракції. А це складніше. У президентській фракції і без того ситуація з дисципліною не найкраща, того й дивися "гоніння" на Тищенка стануть каталізатором посилення внутрішніх чвар. Не тому, що у нього є якась своя впливова група у фракції, навпаки, його там багато хто не жалує, просто може виявитися, що дійсно керівництво знало і дозволило закордонні вояжі. Ще один момент – Тищенко виїхав до заборони депутатам і держслужбовцям кататися за межі України. Що підтвердили в Держприкордонслужбі. Там пояснили нюанси: "Зміни до рішення РНБО уряд має напрацювати протягом 5 днів. А наразі пропуск громадян через кордон здійснюється виключно в межах норм законодавства України, яке регламентує правила перетину кордону і діє на момент перетину кордону особою". Одним словом, історія матиме продовження. Або ж не матиме, якщо влада зробить кілька наступних кроків.

Крок перший: Офіс президента не заступатиметься за Тищенка. У попередні роки заступництво дозволяло йому виходити з-під удару (подейкують, він із Андрієм Єрмаком куми). Вустами Михайла Подоляка Банкова заявила: "Зараз і надалі, можете вже не сумніватися, будуть суворі кадрові рішення щодо тих, хто продовжує поводитися демонстративно й зухвало". Побачимо, що послідує за цими словами. Крок другий: інформація про дозволи депутатам виїжджати за кордон має стати публічною. Куди, на який час і з якою метою. Не треба видавати секретні деталі, головне, щоб суспільство знало: такі-то народні обранці їдуть туди-то на такий-то міжнародний захід. Крок третій: нарешті слід закрити вакансії в посольствах, у тому ж Таїланді посла дійсно немає давно, щоб дипломатією займалися посли, а не народні депутати – у межах своїх уявлень про дипломатію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme