Корнієнко зізнався, чи наймали "слуги" американських лобістів

Політична партія "Слуга народу" не наймала лобістів зі США, але голова парламентської фракції Давид Арахамія підписував меморандум про співпрацю з американською громадською організацією

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин

Про це повідомив перший заступник голови фракції та голова партії "слуг" Олександр Корнієнко під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua.

На запитання щодо наймання лобістів, нардеп зауважив, що ніхто нікого не наймав.

"Партія таких договорів не підписувала", – наголосив Корнієнко.

Водночас він зазначив, що, на його разуміння, "є меморандум про співпрацю між фракцією "Слуга народу" за підписом голови фракції Арахамії та певного ГО".

"Там воно (громадське об'єднання, – ред.) згадується у цій статті (розслідуванні програми "Схеми", – ред.)… Є стосунки між фракцією і ГО", – уточнив нардеп.

Крім того, Корнієнко додав, що, можливо, треба розібратися, як діє те ГО.

Однак, з айого словами, партія "Слуга народу" жодних послуг жодних лобістів не замовляла.

Нагадаємо, 16 січня розслідування журналістів "Прямого" показало, що Офіс президента України Володимира Зеленського став клієнтом дивної лобістської американської компанії українського походження.

18 лютого ЗМІ оприлюднили розслідування програми "Схеми". В ньому йшлося, зокрема, про те, що громадська організація "Центр трансатлантичної взаємодії та діалогу" (засновниками якої є помічники народних депутатів від фракції "Слуга народу") у лютому підписала контракт із американською компанією Finsbury Glover Hering.

Її лобісти буцімто мають надавати "стратегічне консультування та підтримку" цій ГО та партії "Слуга народу" з метою "налагодження відносин України зі США та країнами ЄС".

При цьому вартість таких послуг, згідно з контрактом, становить 50 тисяч доларів на місяць, а сама угода діятиме до кінця року.

Отже, в цілому за термін дії контракту "слуги" заплатять лобістам 550 тисяч доларів, що є еквівалентом 15 мільйонів гривень.

Довідка: Наймати лобістів у США – нормальна практика для великих компаній та урядів багатьох країн. Це роблять і окремі політики, і бізнесмени з усього світу. Отже, Україна – не виняток.

Працює це так: певна людина, якій потрібно зустрітись і обговорити питання для просування свого бізнесу чи розв’язування конкретного питання, офіційно платить гроші спеціально навченим людям – лобістам. Це такі собі легальні посередники.

Вони на запит організовують зустрічі з сенаторами й конгресменами, яких вже своєю чергою можна переконати ухвалити певний закон чи просунути потрібне питання.

У США це – законний і прозорий процес. Тобто відомо, хто клієнт, хто лобіст, хто, коли і з ким зустрічається, а також скільки це коштує.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme