Корбан заявив, що ЄСПЛ визнав незаконним його затримання в 2015 році

Український бізнесмен, екс-голова партії УКРОП Геннадій Корбан повідомив, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав незаконним його затримання в 2015 році і порушення стосовно нього презумпції невинуватості

 

Про це Корбан написав на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Depo.ua.

"Сьогодні Європейський суд з прав людини опублікував своє рішення за моєю скаргою. Процес тривав близько чотирьох років. За всіма пунктами ЄСПЛ визнав мою правоту", - написав він.

За його словами, суд визнав незаконним його затримання 31 жовтня 2015 року, "виконане в форматі військової операції" і утримання під вартою.

"Судовий процес, що тривав з 26 до 28 грудня, фактично без перерви - також визнаний незаконним. Порушено право на справедливий суд, порушена презумпція невинуватості щодо мене і багато іншого. Резолютивна частина складається з 9 пунктів", - написав Корбан.

Як наступний крок бізнесмен анонсував подачу скарги в розширену палату ЄСПЛ. "Щоб довести політичне переслідування його як лідера політпартії УКРОП на той момент", - пояснив він.

Корбан також повідомив, що спеціально не звертався за компенсацією, яку йому має виплатити держава Україна. "Вважаю неправильним буде карати державу", - написав він.

Довідка. Геннадій Корбан був затриманий 31 жовтня 2015 року. 4 листопада йому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення та участь у злочинній організації), ч.3 ст.157 (перешкоджання діяльності виборчих комісій), ч.5 ст.191 (йдеться про присвоєння грошових коштів в особливо великих розмірах благодійної організації "Фонд оборони країни"), ч.2 ст.289 та ст.349 Кримінального кодексу України (йдеться про захоплення в Дніпрі як заручників голови Держземагентства України та директора департаменту Дніпропетровської міської ради). Корбану було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, термін якого закінчувався 31 грудня.

28 грудня Дніпровський районний суд Києва ухвалив рішення змінити запобіжний захід Корбану з домашнього арешту на утримання під вартою строком на 60 днів. Засідання щодо зміни запобіжного заходу тривало кілька днів.

У 2017 році генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що суд визнав Корбана винним і засудив його до умовного терміну.

За інформацією ЗМІ, Корбан у квітні 2016 року звернувся до ЄСПЛ. На його думку, влада України порушила положення ст.3 (заборона на тортури і жорстоке поводження), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), ст.6 (право на справедливий суд), статті 18 (межі використання обмежень щодо прав ) у поєднанні зі ст.5 Європейської конвенції з прав людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme