Конституційність земельної реформи: Лещенко заявив про "затягування" справи у КСУ

Міністр аграрної політики Роман Лещенко повідомив, що нині відбувається затягування розгляду в Конституційному Суді України (КСУ) справи про конституційність земельної реформи

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Конституційність земельної реформи: Леще…
Фото: Прес-служба КСУ

Про це він заявив під час спілкування з журналістами під будівлею КСУ, передає Depo.ua.

"Було заявлено десятки клопотань, безпосередньо опонентами. Було створено дуже багато затягувань. Ми, фактично, до суті справи не дійшли", – сказав Лещенко.

Він уточнив, що урядовці розраховували, що ця справа буде розглядатися "по суті, конкретно, з відповідними посиланнями на нормативну базу".

"У нас дуже потужна правова позиція. Але, виходячи з тієї кількості клопотань (поданих до КСУ для заблокування розгляду питання, – ред.) ми за цілий день лише розглядали клопотання. І судді поверталися до нарадчої кімнати неодноразово", – пояснив Лещенко.

За його словами, колегія суддів КСУ вирішила "у зв'язку з відповідними клопотаннями" відкласти розгляд справи.

"І з такими процесуальними заходами, які здійснюються в суді нашими опонентами, ми для себе розуміємо, що процес розгляду справи займе місяці. Можливо навіть і більше часу. Тому що до суті справи, до її розгляду – ще дуже далеко", – сказав міністр.

Крім того, він зазначив, що опоненти, які намагаються скасувати земельну реформу, намагаються у такий спосіб "закрити питання відкритості, прозорості, публічності тощо".

"Ми не боїмося. Ми готові до засідання. Ми були представлені уповноваженим президента в КСУ, уповноваженим з Верховної Ради, головою аграрного комітету… Опоненти, в тому числі, намагалися подати клопотання про відхилення розгляду справи. Тобто у нас складається враження, що відбувається просто затягування і робиться PR-акція на цій тематиці", – підсумував він.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що засідання КСУ щодо конституційності земельної реформи заблокували через недопуск Тупицького й Касмініна.

Довідка: 31 березня 2020 року Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". 28 квітня президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпорядження своєю власністю та створить прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

У законі йдеться, що власниками земель сільськогосподарського призначення можуть бути: громадяни України, українські юридичні особи з кінцевими бенефіціарними власниками лише з числа громадян України, територіальні громади, а також держава.

4 травня до КС надійшло подання 48 народних депутатів щодо конституційності закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" та окремих положень Земельного кодексу.

15 травня до КС надійшло ще одне подання – 53 народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення".

У КС обидва "земельні" подання об'єднали в одне провадження. КСУ розпочав розгляд справи про відкриття ринку землі 29 вересня 2020 року, однак тоді слухання відклали на прохання представника президента у КС Веніславського.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme