Коновалюк: Владі необхідно підготуватися до прийому заробітчан, які повернуться додому через безвіз

Запровадження безвізового режиму вплине на економіку країни, принісши їй не тільки користь, але і великі ризики

Depo.Влада
21 квітня 2017 17:50
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму блозі написав економіст, лідер ВО "Нова Україна" Валерій Коновалюк, повідомляє "Обозреватель".

На думку економіста, безвізовий режим стане фільтром для заробітчан, а європейці будуть давати роботу в першу чергу своїм громадянам.

"Перш, якщо у наших заробітчан виникали проблеми із в'їздом на роботу в Європу, вони вдавалися до зміни паспортних даних і їхали на заробітки під новим прізвищем. Тепер же з безвізовим режимом відбитки пальців залишать заробітчан по цей бік кордону. Таким чином, Європа встановлює фільтр для українських громадян", - зазначив Коновалюк.

Економіст додав, що заробітчани-нелегали повернуться в Україну, і уряд вже зараз має підготувати грунт для їх повернення.

"Якщо кваліфіковані кадри будуть брати участь у відродженні промисловості, це прискорить перезапуск економіки. Але якщо влада, як завжди не діятиме, які повернулися громадяни тільки поповнять армію безробітних", - заявив Коновалюк.

На думку Коновалюка, які повернулися українці посилять тиск на ринок праці, що призведе до соціальної напруги, але може стати шансом для економіки.

"У той же час, "зворотна міграція" здатна стати шансом для розвитку країни. Повертатися будуть ті, хто готовий і хоче працювати, а не отримувати допомогу. Ті, хто працював на "евророботі", отримав конкурентну сучасну спеціальність і розуміння відповідальності. Влада повинна створити для повертаються трудових мігрантів як умови для відкриття свого бізнесу, так і нові робочі місця", - резюмував Коновалюк.

Як відомо, 6 квітня Європарламент проголосував за безвізовий режим для України. Рішення повинні ще схвалити Комітет постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) і Рада ЄС. Після чого документ повинен бути підписаний і опублікований. Очікується, що безвізовий режим для України запрацює влітку цього року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада