Комуніста Симоненка викликають до НАЗК для пояснень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) протягом поточного тижня (з 15 по 19 лютого 2021 року) запрошує 12 осіб для надання пояснень стосовно можливих порушень вимог Законів України "Про запобігання корупції" та "Про політичні партії в Україні"

Комуніста Симоненка викликають до НАЗК д…
Фото: Facebook Петра Симоненка

Про це йдеться у повідомленні прес-служби антикорупційного відомства, передає Depo.ua.

Зокрема, НАЗК запрошує 9 керівників партій для надання пояснень. Відомства хоче з'ясувати обставини можливих порушень порядку подання фінансової звітності.

Кого запрошують у НАЗК для пояснень

  • Микола Томенко ("Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна");

  • Петро Симоненко ("Комуністична партія України");

  • Віктор Ларченко  ("Народні ініціативи Олександра Фельдмана");

  • Олександр Касянюк  ("Опозиційний блок");

  • Геннадій Лагута ("Партія Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!");

  • Андрій Кисельов ("Альянс За Соціальну Справедливість");

  • Катерина Одарченко ("Національна платформа");

  • Микола Поровський  ("Республіканська Християнська партія");

  • Євген Герасименко ("Ліва опозиція").

Повідомлення НАЗК про виклик для пояснень лідерів політичних сил

Нагадаємо, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під час проведення аналізу звітів політичних партій виявило порушення порядку фінансування трьох політсил

Раніше Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову безвиїзну перевірку телеканалу "112 Україна" через виступ в його ефірі голови КПУ Петра Симоненка. 

Довідка: Комуністична партія України — проросійська політична партія, створена 19 червня 1993 року на з'їзді у Донецьку. Партія вважала себе правонаступницею радянської компартії, що діяла на території України. Та Конституційний суд України у своєму рішенні вказав, що партія не є правонаступником КПРС і Компартії України у складі КПРС. Петро Симоненко протягом багатьох скликань Верховної Ради був незмінним головою фракції КПУ, першим секретарем Центрального Комітету КПУ є з 1993 року.

З 24 липня 2015 року всі компартії в Україні не можуть бути суб'єктами виборчого процесу та брати участь у виборах на підставі рішення Міністерства юстиції України, що своєю чергою ґрунтується на законі України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (закон про декомунізацію). Зазначимо, що розгляд Київським апеляційним адміністративним судом питання про припинення реєстрації КПУ, що матиме наслідком припинення її офіційного існування, досі не завершений.

Паралельно у 2017 році 46 народних депутатів з колишньої Партії регіонів подали подання до Конституційного суду України щодо визнання закону про декомунізацію "таким, що не відповідає Конституції". 16 липня 2019 року КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme