Як російська ДРГ на Оболоні перетворюється на "підпілля УПА"

Кремль знайшов як використати провал своєї ДРГ в Києві
Depo.Влада
11 грудня 2015 20:56
ФОТО: depo.ua
Як російська ДРГ на Оболоні перетворюється на "підпілля УПА"
Як російська ДРГ на Оболоні перетворюється на "підпілля УПА"

Після вчорашньої операції СБУ, коли в одному з житлових будинків Оболонського району Києва знешкодили диверсантів, у ЗМІ почали з’являтися різні подробиці цієї історії. Так, ЗМІ, а також у соцмережах почали ліпити з терористів таких собі "робін-гудів". Зокрема, стала відома інформація про убитого ватажка бойової групи - 50-річного вихідця з Донецька, відомого під іменами Олег Мужчиль і Сергій Аміров, а також Дорже Жамбо-лама. Щодо останнього імені: він був главою Духовного управління буддистів України та настоятелем єдиного в Україні офіційно чинного буддистського монастиря. Цікаво, що це не завадило потрапити йому до рядів ДУК "Правий сектор", де він проходив під позивним "Лісник".

Варто зазначити, що його безпосередня участь у бойових діях неодноразово висвітлювалася у ЗМІ. Зокрема, журналіст Юрій Бутусов розповідав про те, що "Лісник" з самого початку боїв на Донбасі став командиром оперативно-бойової групи СБУ під Слов’янськом, а також входив до полуміфічного підрозділу "Тінь", який працював у тилу противника. За словами журналіста, виходило, що "Лісник" вів себе героїчно. Втім, деякі журналісти з посиланням на неназвані джерела у СБУ запевняють у тому, що він "на 100% пов'язаний з ФСБ".

Після операції СБУ як гриби після дощу у соцмережах почали з’являтися передруки блоги Мужчиля-Амірова з закликами до боротьби проти "олігархічного режиму" Петра Порошенка. Загалом виглядає так, що зараз з цих озброєних до зубів бійців ліплять "робін гудів", підпільників-націоналістів, які боролися за справедливість. Пишеться, що вони могли бути причетними до вибуху магазину "Рошен" в Харкові. А звідси й помста Порошенка. І взагалі це "підпілля УПА" - міфічної організації, яка взяла на себе відповідальність за вбивство Бузини.

Втім, є одна досить цікава подробиця. У Правому секторі офіційно заявили, що Мужчиль перебував у їх структурі, але офіційно заявив, що припиняє зв'язки з добровольчим корпусом… 31 серпня 2015 року. Нагадаємо – це день кривавої трагедії під Верховної Ради, коли під час мітингу за участі "Свободи" у нацгвардійців жбурнули гранату. В результаті цієї події загинуло чотири правоохоронця. Збіг обставин? Не схоже...

Варто зазначити, що "Правий сектор" неодноразово звинувачували у зв’язках з Росією. Втім, у будь-якому разі, вся ця історія дуже вигідна Кремлю. Розкачати ситуацію серед патріотів-пасіонаріїв, налаштувати їх проти влади – це те, що треба Володимиру Путіну. Справді, якщо б ця диверсійна група здійснила теракти в Києві, то Путіну було б не вигідно, щоб за цим стирчали вуха Москви, щоб це були "новороси". Теракти мали здійснити "патріоти". Тепер же, коли групу знешкодили, схоже, у Кремлі знайшли як ще краще використати для себе цю всю історію - качати ситуцію, що влада під виглядом російських диверсантів мститься справіжнім патріотам України.