Наскільки небезпечні для України 70 тис. "мєнтів"-двієчників

В неділю в Києві пройшла перша акція протесту міліціонерів, що не пройшли переатестацію. Це підтверджує, що у керівництві МВС все роблять правильно
Depo.Влада
14 грудня 2015 11:37
ФОТО: depo.ua
Наскільки небезпечні для України 70 тис. "мєнтів"-двієчників
Наскільки небезпечні для України 70 тис. "мєнтів"-двієчників

Якщо б мітингу в неділю не було, Арсену Авакову його треба було б вигадати. Акція протесту біля стін міністерства внутрішніх справ столичних співробітників міліції, які не пройшли тести та атестацію для переведення до Національної поліції, цілком грає в плюс нинішньому керівництву МВС. Хто як не співробітники міліції, яких в суспільстві не любить, мабуть, ніхто, мають довести своїм спротивом, що міністр внутрішніх справ абсолютно правий у своїй ініціативі прочистити ряди правоохоронних органів.

Невдоволення міліціонерів ще можна було б зрозуміти, якби умови проведення відповідних тестів справді були б драконівськими. Але це не відповідає дійсності: кожен правоохоронець повинен пройти два тести – на загальні знання та на профпридатність. З 60 можливих балів необхідно набрати всього 25 для того, щоб пройти на наступне коло. Але згідно з результатами першого тесту, серед столичних міліціонерів 40 відсотків набрали менше 25 балів. Це – заліт…

Логічно, що це дало привід Авакову непогано попіаритися на цій темі. "Ніякий мітинг міліціонерів, що не пройшли тести та атестацію, не змінить моєї рішучості: у новій поліції не буде некомпетентних і брудних "ментів"! Будуть тільки "копи", яким довіряють люди. Це принципово. По-іншому не буде", - з пафосом написав Аваков на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Акція протесту вже дала привід команді міністра напряму вдарити по тим, хто нібито стоїть за організацією даної акції. Народний депутат та, за сумісництвом, радник міністра глави МВС Антон Геращенко заявив, що до організації мітингу "відсіяних" працівників МВС причетні керівники київської міліції, "під якими захиталося крісло". Якщо персоніфікувати обвинувачення, то мова, вочевидь, йде про голову столичної міліції Олександра Терещука, який хоч і підпадав під люстрацію, але був помилуваний президентом Петром Порошенком. Наскільки ці звинувачення з боку Геращенка відповідають дійсності, сказати складно, але варто враховувати, що саме столична міліція фактично не підпорядковується Авакову, а орієнтується напряму на Банкову.

Але існує ще один більш глобальний аспект проблеми, яка може виникнути в результаті даних тестів. Адже переатестація торкнеться співробітників міліції не лише Києва, але і всієї країни. Мова йде про 150 тисяч осіб, які мають пройти переатестацію. Враховуючи той факт, що лише в столиці відсіяли 40% діючих міліціонерів, в регіонах результати тестів можуть бути ще більш ганебними і сягати 50-60% відсіяних.

До чого може призвести ситуація, за якої близько 70 тисяч чоловіків вже найближчим часом стануть безробітними? Не варто применшувати силу такої величезної кількості людей, які протягом майже 25 років незалежності України звикли до влади – здебільшого локальної, але менш з тим. Тим паче, тепер правоохоронці-двієчники вперше виступатимуть як повноцінна соціальна група, і буде качати права.

До того ж не варто забувати про наших північних сусідів, для яких ця історія – потенційно є вельми вигідною. У Кремлі постійно вишукують можливості похитати ситуацію в Україні. Враховуючи той факт, що кількість "вати" у щільних рядах міліції зашкалює, не можна виключати, що цю масу спробують підняти проти Києва.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада