Компромат покійником: Чому "гроші Каддафі" для Тимошенко - це "квартира Лещенка"-2

НАБУ почало перевірку повідомлень про фінансування виборчої кампанії Юлії Тимошенко 2010 року лівійським диктатором Муаммаром Каддафі. Чим це закінчиться…

Політичний оглядач
Компромат покійником: Чому "гроші Каддаф…

Як повідомив народний депутат Володимир Ар'єв, у відповіді Національного антикорупційного бюро на його запит зазначено: "За результатами інформаційно-аналітичного дослідження, у разі виявлення ознак кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного бюро, буде прийнято рішення відповідно до вимог ст. 214 КПК України".

Нагадаємо, 20 березня група народних депутатів звернулася до НАБУіз запитом щодо розслідування отримання Юлією Тимошенко грошей від покійного лівійського диктатора Муаммара Каддафі. "Екс-президента Франції Ніколя Саркозі взяли під варту і допитують через порушення фінансування його передвиборчої кампанії, зокрема, і через можливі €50 млн від лівійського диктатора Муаммара Каддафі. Нещодавно арабське видання писало про те що €4 млн готівкою від Каддафі отримала Юлія Тимошенко", - написав тоді Ар'єв у себе в Facebook. Лідерка "Батьківщини" спростувала інформацію, викладену у статті видання Asharq Al Awsat, але, як стало зрозуміло з відповіді на депутатський запит, в НАБУ все ж досліджуватимуть цю публікацію на предмет викладу в ній фактів можливих корупційних дій Тимошенко.

Що означає ця перевірка? Перше – провадження Бюро не починало, йдеться лише про інформаційно-аналітичну перевірку. Тому казати, що у Ситника зацікавилися зв'язками колишньої прем'єрки з кривавим режимом Каддафі, - маніпуляція. Не зацікавилися, а перевіряють повідомлення. Таких досліджень НАБУ проводить багато, по Тимошенко лише одне із них.

Як свідчить історія, такі перевірки можуть взагалі нічим не закінчитися. Найвідоміший приклад - інформаційно-аналітична перевірка, яку проводили через звинувачення народного депутата Сергія Лещенка у придбанні квартири в центрі Києва за сумнівні кошти. Тоді нині опальний голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький виступав за внесення інформації щодо купівлі цієї нерухомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, але в НАБУ вирішили інакше. 19 вересня 2016 року Артем Ситник повідомив, що в діях нардепа є адміністративні порушення, пов'язане з корупцією (безпроцентна позика, що не є загальнодоступною послугою в Україні), але вони не такі вже й страшні.

В результаті перевірки інформації про "гроші Каддафі" Тимошенко може залишитися у виграші. Хто його знає, може джерело арабської газети пожартувало. Нагадаємо, близький помічник з оточення Саіфа Аль Іслама – сина Каддафі – розповів на умовах анонімності, що особисто передав кошти на кампанію Тимошенко. "Я віз їх у кейсі, полетівши в Україну на приватному літаку. Я прибув в київський аеропорт і передав кейс заступнику прем'єр-міністра", – сказав співрозмовник Asharq Al Awsat.

Відомо, що Каддафі перебував з візитом у Києві на початку листопада 2008 року і зустрічався не лише з Тимошенко, а й з Віктором Ющенком. А от у травні 2009-го до Лівії Юлія Володимирівна літала разом зі своїми міністрами. Офіційно повідомлялося: основна тема переговорів стосуватиметься співпраці в галузі постачання і переробки нафти, літакобудування і сільського господарства. Хто його знає, може тоді домовилися і про гроші на вибори. Насправді, аби довести це, потрібне не інформаційно-аналітичне дослідження НАБУ, а перевірка всіх приватних візитів до Борисполя чи Жулян іноземців за той період, про який каже Саіф Аль Іслам. І від цього вже відштовхуватися при розслідуванні. В якому першу скрипку точно має грати не НАБУ.

Друге: якщо пошуки "грошей Каддафі" у кишенях Тимошенко – політична технологія з її дискредитації, а саме такої думки дотримуються соратники лідерки "Батьківщини" - тоді мають бути наступні ходи. На випадок, якщо Антикорупційне бюро вчинить з Тимошенко, як з Лещенком. Поки що ці кроки не дуже зрозумілі. Хіба в ініціаторів "компромату покійником" є щось більш серйозне, і це щось пред'являть українцями найближчим часом. Коли ж ні, тоді радше казати не про багатоходівку проти Тимошенко, а про сценарій, коли НАБУ можна буде звинуватити в політичній вибірковості.

Такі звинувачення лунали на адресу Ситника через незначний інтерес його детективів до колишніх "регіоналів" й олігархів, пов'язаних із минулим режимом. Справа про "чорну бухгалтерію" ПР і та зійшла на пси. Що ж до представників "Батьківщини", то вони взагалі опинилися поза пильним поглядом Антикорупційного бюро. Це дає нагоду цій політсилі критикувати "корумповану владу", бо до її діячів у НАБУ питань нема. Що там, вочевидь, витлумачують, як святість і чистоту.

Тепер же Бюро поставили "вилку": відмовляються шукати зв'язки Юлі з Каддафі – Ситника звинуватять в заангажованості й підігруванні опозиції, порушують провадження – ризикують наразитися на кардинальну зміну думки "Батьківщини" щодо незалежності Бюро. Голоси соратників Тимошенко можуть додатися до хору тих, хто жорстко критикує НАБУ за відсутність видимих результатів боротьби з корупцією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme