UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Комітет підтримав доопрацьований законопроект про реформу КСУ

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді схвалити за основу доопрацьований законопроект №4533 про реформу Конституційного суду України

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт ВР.

"У порівнянні з першим читанням змінено важливе положення: збережено наявний порядок прийняття рішень КСУ, тобто рішення приймається 10-голосами. Також залишаємо кворум суддів КСУ – 12 присутніх", – йдеться в повідомленні.

У попередній редакції пропонувалося приймати рішення двома третинами від свого складу (12 суддів), оскільки це абсолютна більшість.

Також пропонується запровадити прозору процедуру притягнення суддів КСУ до дисциплінарної відповідальності з градацією дисциплінарних стягнень залежно від тяжкості вчиненого суддею правопорушення.

КСУ уповноважують унормувати процедуру розгляду питань, які не врегульовані законом про конституційну процедуру, однак забороняється ухвалення підзаконних актів, які суперечили б закону. "Комітет вирішив проект закону про конституційну процедуру №4533 рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу, скоротивши наполовину строк на внесення пропозицій та поправок", – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, у березні Венеційська комісія позитивно оцінила положення законопроекту №4533, що стосуються покращення доступу громадян до Конституційного суду зі скаргами. Водночас комісія висловила низку зауважень.

Раніше голова Венеційської комісії заявив, що поточні вакансії в Конституційному суді України варто заповнювати лише після створення нової системи конкурсного відбору суддів.

Довідка: 28 грудня голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006–2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня Зеленський відсторонив голову КСУ Тупицького від виконання обов'язків на два місяці. Зі свого боку представник президента Федір Веніславський наголосив, що спеціальне засідання Конституційного Суду для відсторонення Тупицького не потрібне, оскільки така процедура передбачена лише для згоди на обрання запобіжного заходу. Пізніше Конституційний Суд заявив, що своїм рішенням про відсторонення голови Суду Зеленський порушив Конституцію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme