Команда Вакарчука: Кого поведе в Раду партія "Голос"

Святослав Вакарчук представив свою команду, яка під прапорами його партії "Голос" йтиме на парламентські вибори-2019. Хто ті люди, які опинилися довкола Вакарчука?

Фронтмен "Океану Ельзи" презентував поки лише п’ятірку соратників. Хто опиниться у списку його політпроекту нижче у списку, поки невідомо. Що ж до представлених сьогодні фігур, то вони практично повністю вписуються в технологічний образ "нових облич".  

Юлія Клименко. 42 роки. ЗМІ називають її головним координатором партії "Голос". Колишня заступниця Міністра економічного розвитку і торгівлі України  – керівниця апарату (квітень 2015 – липень 2016 року). Займалася питаннями дерегуляції і зменшення бюрократичних бар'єрів. Пішла у відставку разом з міністром Айварасом Абромавічусом – повернулася у приватний сектор і громадську діяльність. На відміну від свого колишнього шефа, опинилася не у Зе, а у Ва-команді.

Клименко - член правління українського представництва міжнародної неурядової антикорупційної організації Transparency International Ukraine. Здобула освіту в Національному університеті "Києво-Могилянська академія", Міжнародному інституті менеджменту (Київ, отримала ступінь MBA) та Інституті управління нерухомістю в США.

Кар'єру в бізнесі почала як керівник торгового відділу фондової біржі ПФТС 1995 року. До 2015 року працювала в комерційних структурах: на посаді гендиректора девелоперської компанії Cantik Enterprises, комерційного директора Dragon Development, директора компанії "Славутич".

Згідно з декларацією за 2018 рік, яку вона подала як член правління українського відділення Transparency International, Центру економічної стратегії і радник ректора Київської школи економіки, у неї є три сини, двоє з яких мають громадянство Канади.

Ярослав Юрчишин. 38 років. Антикорупційний активіст, з 2016 року – виконавчий директор українського відділення Transparency International Ukraine. Ще один координатор партії Вакарчука за версією низки ЗМІ.

За даними "Вікіпедії", народився у Львові, хоч сам Юрчишин в деяких інтерв’ю вказує, що народився в Архангельській області (Росія). У шкільні роки – член "Пласту", з 2013-го голова Крайової ради "Пласту" – Національної скаутської організації України.

Освіту здобув у Львівському національному університеті ім. І. Франка (історик, археолог), в Українській школі політичних студій, Національному університеті "Києво-Могилянська академія" (магістр політології, спеціалізація "Європейські студії").

У 2005-2010 рр. працював у структурі партії "Наша Україна". 2014 року очолював київську міську організацію партії "Демократичний альянс". Був помічником на громадських засадах народних депутатів Лесі Оробець, Ігоря Кріля, позаштатним радником секретаря Радбезу України Андрія Парубія. Був головним спеціалістом по зв’язках із владою інвестиційного банку "Фенікс-Капітал" (2009-2011 рр.), керівником служби помічників голови секретаріату організації Фундація регіональних ініціатив "ГАРТ", тренером Інституту політичної освіти, працював у Реанімаційному Пакеті Реформ. 2014-го працював на "Еспресо ТБ".

Член Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України (2016-2017 рр.), член конкурсної комісії з обрання прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, конкурсної комісії з обрання голови Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Юрій Соколов. 74 роки. Кардіохірург, доктор медичних наук, професор. Заслужений лікар України. Почесний член Європейського товариства кардіологів.

Уродженець Іркутська (Росія). Завідувач відділення Інтервенційної кардіології Національного наукового центру "Інститут кардіології ім. академіка Стражеско" Національної академії медичних наук України. Автор 245 наукових праць. Вперше в Україні виконав низку складних операцій на серці. Кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня.

Андрій Шараскін. 41 рік. "Кіборг", командир роти, яка захищала Донецький аеропорт. Псевдо "Богема". У цивільному житті – режисер театру, актор. Народився в Тернополі в сім’ї робітників. Навчався на акторському відділенні Тернопільського музичного училища. Був актором у Тернопільському драмтеатрі. Закінчив режисерське відділення Київського університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Ставив вистави у рідному місті, Львові, Івано-Франківську, створив власну театральну студію, знімався в кіносеріалах ("День народження Буржуя", "Жіночий лікар"). Разом з іншими акторами створив мережу дитячих театральних шкіл у Львові й Тернополі.

Брав участь у Революції Гідності. Був бійцем, офіційним спікером Добровольчого українського корпусу "Правий сектор". За участь у захисті Донецького аеропорту отримав іменну зброю з рук секретаря Радбезу Олександра Турчинова в ефірі телепрограми "Хоробрі серця". Нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

З осені 2015-го – керівник громадської організації "Державницька ініціатива Яроша" ("ДІЯ") (сам нардеп Ярош на сайті організації вказаний як Провідник Національного Руху "ДІЯ").

Соломія Бобровська. 29 років. Заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації часів роботи в області Михеїла Саакашвілі (квітень 2016 – січень 2017 року), виконувачка обов’язків голови ОДА після відставки Саакашвілі (листопад 2016 – січень 2017 року). Після призначення главою ОДА Максима Степанова повернулася до Києва.

Влітку 2018 року, за її словами, "спробувала допомогти" майбутньому кандидату в президенти Анатолію Гриценку, взявши на себе відповідальність за міжнародну співпрацю штабу, роботу з жіночим активом і електоратом, але до остаточної версії команди кандидата зрештою не увійшла. Каже, що бажає реалізуватися в безпековому або інфраструктурному сегменті.

Народилася в Рівному. В шкільні роки була активісткою організації "Пласт". Закінчила філософський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Зараз навчається в аспірантурі ЛНУ за напрямом "соціальна філософія". Була помічником віце-прем'єра України з гуманітарних питань Олександра Сича (2014 рік). Громадська активістка, волонтерка. 2017 року нагороджена премією Top 30 Under 30 від KyivPost для молодих лідерів України, які мають значні досягнення у різних сферах життя і не досягли 30-річчя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна