Коломойський зробив заяву про реєстр олігархів: Готовий туди потрапити

Один із найбагатших українців Ігор Коломойський заявив, що "морально готовий" потрапити до реєстру олігархів, однак не хотів би опинитися там один

Журналіст відділу новин
Коломойський зробив заяву про реєстр олі…

Як передає Depo.ua, про це він сказав у коментарі "Радіо Свобода".

"Морально я готовий потрапити до реєстру олігархів. Не хотілося б, звісно, бути "білою вороною" і опинитись одному в цьому реєстрі. Але я, за великим рахунком, вже звик, що мене де-факто називають олігархом. Тому яка вже різниця? Тепер ще й офіційно в реєстр внесуть", – сказав він і пожартував, що на костюм нашиє зірку "Олігарх".

Однак, як зазначив Коломойський, він зможе туди потрапити лише після ухвалення законопроекту у тій редакції, що нині опублікована. За його словами, він "не бачить нічого страшного, якщо буде в реєстрі олігархів". Але його позиція не поширюється на наступні редакції.

Також Коломойський зазначив, що для уникнення статусу олігарха не буде продавати свої бізнес- і медіаактиви, а ось звітувати про свої доходи, як це передбачено у нинішній редакції законопроекту, готовий.

"Ну, значить будемо заповнювати. Всі й так все знають", – пояснив він та додав про готовність звітувати про свої зустрічі з політиками, якщо такі будуть.

Відомо, що нині Ігор Коломойський перебуває на четвертому місці в українському списку Forbes зі статками у 1,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що раніше закон про олігархів прокоментували й у бізнесмена Ріната Ахметова. Його речниця наголосила, що він був би здивований, якби його визнали олігархом. А щодо медіаактивів, наявність яких може стати причиною того, що Ахметова запишуть в олігархи, то там заявили, що вони "придбані законним шляхом і працюють прозоро".

Нагадаємо, 2 червня президент Володимир Зеленський вніс раніше анонсований законопроект про олігархів до Верховної Ради України. 

Там вказано, що особою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважається людина, що одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак: бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який на день введення в дію цього закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до закону України "Про захист економічної конкуренції" та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище. Також у олігарха має бути підтверджена вартість активів, що перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme