Коломойський посварив Авакова та Наливайченка

Виглядає так, що у Порошенко права рука не знає що робить ліва
Depo.Влада
27 березня 2015 15:12
ФОТО: depo.ua
Коломойський посварив Авакова та Наливайченка
Коломойський посварив Авакова та Наливайченка

Учорашній виступ Ігоря Коломойського в ефірі власного телеканалу «1+1», під час якого він фактично дав задню у конфлікті з Президентом, підтвердив версію експертів про те, що всі сторони політичного зіткнення домовилися закрити публічну складову цього питання. За словами Коломойського, він давно подумував піти з посади губернатора Дніпропетровщини, а Президент Петро Порошенко вчинив правильно, відпустивши його з посади. Так що конфлікт з головою держави, мовляв, вичерпано... Цьому підсумковому виступу передувала вистава в Дніпропетровську: туди приїзджпає Порошенко, його зустрічає Коломойський, вони фактично разом представляють нового губернатора Різниченка. А завтрішнє Віче в Дніпропетровську за єдність країни мало стати гала-концертом у виставі загального примирення. Ну одним словом, ніякої війни, усі домовилися, що можна було б тільки вітати. Але...

Не закритим залишилося ще одне питання, яке треба було прибрати з ефіру для того, щоб публічне - хоч і не фактичне - перемир'я між Ігорем Валерійовичем та Петром Олексійовичем набуло чинності. Мова йде про скандальне вбивство співробітника СБУ Віктора Мандзіка від Волновахою, у якому підозрюється помічник нардепа Андрія Денисенка - в минулому боєць батальйону «Дніпро» та «Правого сектору» Денис Гордєєв. Не секрет, що це вбивство напряму б'є по найближчому оточенню Коломойського, оскільки Андрія Денисенка пов'язують саме з ним.

Тому з цим питанням треба щось робити. Тим паче, окрім «сліду Коломойського» у цій історії сплив ще один неприємний аспект: страшна контрабанда, до якої, вочевидь, причетні не лише добровольці, але й інші підрозділи усіх силовиків, що знаходяться у зоні АТО.  Вдалий сценарій виходу з цієї ситуації, як здавалося, було знайдено. Заява народного депутата від «Народного Фронту», радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка про те, що саме Денисенко допоміг впіймати свого помічника-злочинця давала всі можливості для того, щоб прибрати це питання з мінімумом іміджевих втрат з боку Коломойського. «Даний народний депутат (Андрій Денисенко - Ред.), дійсно спочатку подумав, що його помічника підставили, що він не міг скоїти цей жахливе вбивство, проте після того як він розібрався в ситуації, почув свідчення очевидців, він сам допоміг слідству вийти на підозрюваного у вбивстві та затримати його при спробі перетину кордону», - повідомив Геращенко.  

Однак не довго музика грала: буквально за годину свою версію затримання Гордєєва оприлюднили в СБУ. Радник голови СБУ заперечив допомогу нардепа Андрія Денисенка у затриманні Гордєєва. «Ми категорично відкидаємо неправдиві версії, які з'являються. Буквально зараз з'явилася версія Антона Геращенко, яка є безпідставною. Це було напрацювання виключно СБУ», - сказав він.

Хто - правий, невідомо. Але вже зараз можна констатувати, що відомство Наливайченка в цьому питанні зійшлося в клінчі з відомством Авакова. Воно і зрозуміло - вбили співробітника СБУ, а там - корпоративний дух і т.д. Утім, не слід забувати, що Наливайченко вийшов з-під крила Кличка, якого раніше тісно пов'язували з Льовочкіним. До речі, й сам Наливайченко плідно працював з таким собі "газовиком" Валерієм Хорошковським, якого йому Ющенко посватав у перші заступники. Ба більше, Наливайченко, коли президентом став Янукович рекомендував Віктору Федоровичу призначити на своє місце саме Хорошковського. Не хочеться думати, що непримиренність Наливайченка в питанні Коломойського може бути продиктована його закулісними іграми без відома Президента. І якщо цього нема, то значить Порошенко справою вбивства у Волновасі хоче тримати Коломойського на вічному гачку. Тоді завтрашнє віче у Дніпропетровську може показником того, чи буде Коломойський дотримуватися перемир'я.

Є і третій варіант - у Порошенка права рука не знає, що робить ліва. І справа не лише у СБУ, Геращенко і Коломойському. Дивним виглядає, зокрема, сьогоднішнє відкликання прокуратурою, яку очолює кум Порошенка Шокін, звернення до суду на посадку в СІЗО "прямоефірного" корупціонера Бочковського. Можна було б думати, що таким чином люди Порошенка не хочуть дати Яценюку піаритися на боротьбі з корупцією, але ж... як вже стало відомо цю "спецоперацію" готував і сам Президент.