Коломойський готовий підтримати Яценюка

Після «розлучення» з Юлією Тимошенко прем'єр-міністру Арсенію Яценюку та його команді доведеться з нуля створювати нову політичну силу
Depo.Влада
3 вересня 2014 16:22
ФОТО: depo.ua
Коломойський готовий підтримати Яценюка
Коломойський готовий підтримати Яценюка

Як стало відомо ДеПо, вже цього тижня повинен відбутися з'їзд нової політсили під проводом Арсенія Яценюка. З назвою політпроекту вже нібито визначилися. Вона буде співзвучна з попередньою партією Арсенія Петровича - спочилим у Бозі «Фронтом змін», а саме - «Народний фронт». Подейкують про появу в цій політичній силі зовсім несподіваних політиків. Але про все по порядку.

Уже очевидно, що кістяк нової партії складатиме група політиків, яка покинула лави «Батьківщини» минулого тижня. Крім Арсенія Яценюка, йдеться про нинішнього голову Верховної Ради Олександра Турчинова, який, найімовірніше, заодно очолить і виборчий штаб партії. Враховуючи, що це скликання Верховної Ради явно вирішило не напружуватися в останні два місяці свого існування і навіть змінило календарний план, згідно з яким нардепи збиратимуться тільки по вівторках, в Олександра Валентиновича буде достатньо часу для роботи на виборах.

У прохідній частині списку опиниться й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який увійде в першу десятку (прийнято рішення, що в першій п'ятірці будуть польові командири). Крім Авакова, у списку також з'явиться радник Авакова - Антон Геращенко, який зарекомендував себе як дуже непоганий спікер. Також у списку можна буде побачити друга дитинства Яценюка міністра інфраструктури Максима Бурбака та міністра юстиції Павла Петренка, нардепа Іванчука та керівника Ощадбанку Пишного, які є найближчим оточенням прем'єра.

Не зовсім зрозуміла історія сталася з нинішнім міністром соціальної політики Людмилою Денисовою, яка, за словами Авакова, також була серед тих, хто покинув скандальне засідання політради «Батьківщини». По-перше, Людмила Леонтіївна була активною учасницею групи підтримки Юлії Володимирівни під час її перебування в Качанівській колонії. По-друге, її близький соратник Андрій Сенченко начебто так і залишився в «Батьківщині». У будь-якому випадку питання про Денисову залишається відкритим. Поки що єдиною відповіддю на запитання, що робить тут Денисова, є те, що Сенченко і Денисова вирішили розкласти яйця в різні політичні кошики.

Водночас вже відомо, що в першу п'ятірку списку увійде колишній секретар РНБО Андрій Парубій, який під час Майдану з рядового нардепа виріс у політика топ-рівня, хоча в РНБО показати себе повною мірою не зміг. Крім нього «з колишніх» у списку з'явиться екс-заступник глави АП Сергій Пашинський, який йде за квотою Турчинова.

Найбільшою сенсацією першої п'ятірки списку «Народного фронту» може стати поява в ній командира добровольчого батальйону «Донбас» Семена Семенченка, який за останні кілька місяців перетворився на одного з головних героїв війни на сході України. Щоправда, поки що Семенченко лавірує, заявляючи, що остаточного рішення про перехід у розряд політиків ще не прийняв. Проте сам факт того, що саме Арсеній Яценюк нагородив Семенченка орденом Богдана Хмельницького III ступеня, підказує, що якщо вже Семенченко й піде у велику політику, то разом з Арсенієм Петровичем. Поява Семенченка також свідчить про те, кого на виборах підтримає Ігор Коломойський, який стоїть за батальйоном «Донбас».

Також у першій п'ятірці з'явиться Таня Чорновіл, яку активно сватала Тимошенко. Але Чорновіл вирішила йти разом з Яценюком і Турчиновим.

Багато політологів говорять про те, що головною проблемою цієї партії є те, що народ не знає цей бренд і може просто не проголосувати, бо не знатиме, за кого голосує. Водночас інші політологи резонно кажуть, що це питання мільйона доларів. І весь телеефір буде забитий «Народним фронтом».