Коли зрадофілам подарують "план Мореля-4"

Досить скоро в українські ЗМІ вкинуть черговий "план Мореля", який написали в Кремлі і возили на "нормандську четвірку"
Depo.Влада
12 травня 2016 16:05
ФОТО: depo.ua
Коли зрадофілам подарують "план Мореля-4"
Коли зрадофілам подарують "план Мореля-4"

Вчорашні переговори "нормандської четвірки" глав МЗС України, Німеччини, Франції та Росії завершилися очікуваним провалом, про що не надто завуальовано і заявив головний український дипломат Павло Клімкін. Такий результат, звісно, нікого не здивував – надто різними є підходи до проблеми Києва та Москви і будь-які спроби останньої змусити Україну перетворити "гібридних" терористів на законну владу регіону чи "народну міліцію" через видимість виборів приречені на провал, адже і українська влада і суспільство чудово розуміють усі сумні наслідки такого "замирення".

Тим не менше, російські дипломати під час вчорашньої зустрічі доклали чималих зусиль аби "втюхати" Києву та Заходу свій план. Як повідомляють джерела depo.ua, вчора дипломати Лаврова пропонували до розгляду цілий пакет законопроектів, які мали б забезпечити вибори на Донбасі, і все це є черговим варіантом сумнозвісного "плана Мореля/Медведчука" (доклав руку і юрист Медведчука Портнов).

Варто нагадати, що і "план Мореля", який потрапив у ЗМІ ще у вересні минулого року, що "план Медведчука", який з'явився на півроку пізніше, - це майже одне й те саме з певними ньюансами. Обидва плани передбачають проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу, які б забезпечили "входження" терористичних квазі-республік до України зі збереженням російсько-терористичних збройних сил у вигляді "народної міліції" та орієнтованих на Москву місцевих органів влади. Нюанси тут не надто важливі. Приміром, в плані Медведчука передбачалася заміна нинішніх керманичів "ДНР" та "ЛНР" на менш одіозних і не заплямованих участю у війні. Враховуючи, що і луганський і донецький вожді є повними маріонетками Москви, заміна прізвищ зі збереженням російського контролю за цим процесом (а саме це передбачають усі варіанти виборів) не має принципового значення.

Крім того, не можна не згадати, що усі "вкиди" щодо усіх "планів Мореля" потрапляли в інформпростір через видання "Дзеркало тижня" в особі його журналіста Сергія Рахманіна, усі "сенсаційні" тексти якого приправлювалися добрячою "зрадою". Мовляв, західні країни несамовито тиснуть на Україну, вимагаючи путінський план прийняти. То ж цілком імовірно, що нові російські доробки по виборам на Донбасі, що вчора були презентовані Клімкіну, Штайнмаєру та Еро досить швидко будуть вкинуті і в українські ЗМІ. І найімовірніше, що це станеться через того ж таки Рахманіна з тими ж таки воланнями про "зраду". І станеться це обов'язково до червня, коли в ЄС розглядатимуть питання подовження чи зняття санкцій з Росії. Українське суспільство спробують вкотре "похитати" уже набридлою тезою що "ЄС нас зливає". От тільки навряд чи з цього вийде щось серйозне. Якийсь резонанс в Україні мав хіба що "план Мореля", всі інші "плани" та спроби підняти істерію навколо них надто вже схожі на "Мореля" щоб когось сильно збудити. І з кожним таким планом реакція українців все більш спокійна.

Тим не менше тим зрадофілам, які поки не позбулися цієї згубної звички, хочеться нагадати – усі розповіді про те, як ЄС викручує Україні руки, змушуючи піти на поступки Путіну, мають вигляд видавання бажаного за дійсне. В Європі може комусь і хочеться викрутити Києву руки, аби позбутися проблеми Донбасу та Росії найближчим часом, але серйозних важелів впливу на Україну у ЄС просто немає. Процес виділення фінансової допомоги від МВФ, яка має для України надзвичайно важливе значення, контролюється США, які ставляться до Путіна дещо більш серйозно. На тлі грошей МВФ уся європейська допомога, яка також має місце, - нічого принципового не вирішує. Єдине, чим ЄС може шантажувати Україну – це скасуванням санкцій проти Росії, але в імовірність, що ЄС без США скасують санкції, якось не дуже віриться. На тлі спроб США тиснути на Росію як економічно так і безпеково, рішення скасувати санкції виставить ЄС саме в тому світлі, в якому його малює російська пропаганда – нерішучих боягузів, що готові на будь-які приниження, аби не потрапити під гарячу лапу російського ведмедя.

Таким чином, можна впевнено говорити, ніякої зради від ЄС не буде і всі "плани Мореля" – це лише спроба посіяти в українському суспільстві смуту і паніку, вигідні цілком зрозуміло кому.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада