Коли росіянам перекриють український "безвіз"

Публічна підтримка міністром закордонних справ Павлом Клімкіним запровадження візового режиму з РФ свідчить, що вирішення цієї ситуації – лише питання часу

Коли росіянам перекриють український "бе…

Схоже, що представники владної вертикалі, які безпосередньо відповідають за питання посилення прикордонного режиму з РФ, нарешті визначилися з підходом, і тепер чекають політичного рішення з боку президента Петра Порошенка. Так, учора міністр закордонних справ Павло Клімкін публічно підтримав ідею введення візового режиму з Росією, заявивши, що МЗС, у разі прийняття такого рішення, готове його реалізувати. Цікаво, що міністр виступив за запровадження біометричних паспортів для в'їзду громадян РФ. "Але це питання, яке потрібно вирішувати і в часі, і з точки зору процедур, на основі чіткого підходу і розуміння, яким чином Росія буде намагатися це перебити, і наших громадян втягувати в обов'язкове російське громадянство. Цьому потрібно однозначно запобігти", - каже Клімкін.

Чим важлива дана заява очільника МЗС? Хоча б тим, що його погляд на введення біометричних паспортів з РФ повністю співпав з ініціативою голови СБУ Василем Грицаком, який тиждень тому публічно виступив за те, щоб росіяни в'їжджали в Україну тільки за біометричним закордонним паспортом. "Якщо у нас є можливість з 11 червня відвідувати Європу з біометричними паспортами, чому тоді не зробити так, щоб громадяни, як мінімум, Російської Федерації могли заїжджати сюди тільки за аналогічними документами?", - зауважив Грицак.

Як писав раніше Depo.ua, біометричний" підхід є більш елегантним, аніж запровадження повноцінного візового режиму. Варто зазначити, що візова система передбачає не лише впровадження досить складних бюрократичних процедур та посилення фінансового навантаження (як показує практика, вартість візи навіть в Європі не перебиває витрати на утримання персоналу, який проводить перевірки та займається видачею віз для іноземців), але також дає привід Росії використовувати різноманітні обхідні шляхи. Власне, про це і говорив Клімкін, говорячи про можливе спрощення Кремлем системи отримання російського громадянства.

А так ідея формально залишити безвіз з РФ, але ввести надзвичайно ефективну систему фільтрації видається найкращим виходом з нинішньої ситуації. Це, по-перше, радикально скоротить кількість "човникових" мігрантів з РФ, які регулярно приїздять в Україну. Відсутність в Росії системи масової видачі біопаспортів стане таким собі природнім блокіратором. По-друге, наші силові органи зможуть отримати якісну базу по цих "пасажирах" і відтак зупинятимуть на кордоні неблагонадійних. Не кажучи вже про отримання бази українських гастарбайтерів, які їздять до Росії, а потім, як показує історія, дехто з них бере участь у провокаціях, влаштованих Кремлем.

До того ж Росії доведеться застосовувати дзеркальний підхід у своїй відповіді Україні. Тобто – введення біометричних паспортів для в'їзду до себе українців. Що зробить ще більш ефективним контроль за поїздками наших громадян до агресивних сусідів. Не допоможе тут і ідея Путіна з уведенням присяги під час отримання російського громадянства. Все рівно при перетині кордону кожній особі треба буде показати прикордонникам біометричний паспорт – і не важливо, український чи російський. Після чого прізвище кожного мандрівника автоматично опиняється в нашій базі і вивчається компетентними органами…

За інформацією Depo.ua, дана ідея в цілому отримує схвальні відгуки на Банковій. Як розповіли джерела в Адміністрації президента, зараз юристами вивчаються технічні моменти запровадження біометричного "безвізу" з Росією. І дуже вірогідно, що вже восени Верховна Рада отримає змогу проголосувати за дане рішення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme