Коли Тимошенко збере в Києві "шатун" з відставних ментів

Учора Україною прокотилися гарно розпіарені у ЗМІ акції пенсіонерів МВС. Вочевидь, це інформпідготовка до спроби скинути міністра Авакова
Depo.Влада
13 грудня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Коли Тимошенко збере в Києві "шатун" з відставних ментів
Коли Тимошенко збере в Києві "шатун" з відставних ментів

У Кропивницькому, Тернополі, Хмельницькому та інших містах мітингувальники вимагали перерахувати пенсійні виплати пенсіонерам МВС та повернути їм пільги. Учасники акції зазначали, що для забезпечення перерахунку пенсій необхідно 45 млн. грн. на рік. А ще, за їх твердженням, існує робоча група, яка напрацьовує алгоритм прирівнювання посад, на яких були колишні міліціонери, до посад у новій поліції. Втім, про таку групу офіційної інформації немає. Можливо, вона працює таємно, аби раніше часу не дратувати суспільство виплатами пенсіонерам МВС, серед яких вистачає тих, хто втік на пенсію від люстрації. Якщо так, то в міністерстві нариваються на шквал критики.

Втім мова не про це. Коли в столиці відбуваються якісь мітинги за професійною, віковою, статевою ознакою, чи це акції якоїсь чергової "обдуреної" групи населення – за такими мітингами обов’язково стоїть хтось із політиків. Depo.ua вже писав, що одним із тактичних ходів опозиції будуть локальні акції протесту, як в Києві, так і в регіонах. Сьогодні протестуватимуть одні, завтра – інші, а в цілому складатиметься пазл загального невдоволення. І дарма, що на такі акції збиратиметься три каліки. Головне, з якого ракурсу їх показати. Навіть маленька купка може виглядати "могутньою".

Приблизно так виглядали учорашні страйки міліцейських пенсіонерів. Полегшення для партійних масовиків-затійників: організовувати цих людей нескладно, вони один одного на місцях знають добре, мобілізуються швидко. Та й ще й коли з’явилася нагода помститися керівництву МВС і Нацполіції. Багато з колишніх правоохоронців кревно зацікавлені у провалі реформи поліції, тому що він дасть їм можливість в якійсь якості повернутися на службу. Не дарма ж критики реформи з усіх телеканалів волають про брак досвідчених кадрів у поліції. 

Кому вигідні мітинги екс-міліціонерів? І без трагічних подій у Княжичах Арсен Аваков ходив по дуже тонкому канату, постійно перебуваючи під вогнем критики. Тепер же його опоненти відчули запах крові і лупитимуть по міністру з усієї підручної "зброї". Зокрема, соратник Юлії Тимошенко Ігор Луценко анонсував на 21 грудня засідання парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, профільного для МВС, на якому начебто мають розглянути проект постанови про відставку Авакова. Це не потішні підписи Єгора Соболєва, справа пахне керосином.

Антикорупційний комітет Аваков уперто ігнорує, сюди ж, очевидно, доведеться прийти. Але сам по собі розгляд цього питання ще не означає, що міністрові пора шукати іншу роботу. Комітет очолює "батьківщинець" Андрій Кожем’якін. Є ще Юлін нардеп Бухарєв. Крім них до потенційних опонентів Авакова можна зарахувати від сили два-три комітетчика. Натомість кістяк складають "фронтовики" Антон Геращенко, Ігор Котвіцький, Євген Дейдей, Володимир Соляр. Не варто очікувати різких рухів і від "радикала" Ігоря Мосійчука та трьох представників групи "Відродження". У комітеті є три представника БПП, голосування яких за таку постанову уявити складно, і два "опоблоківця", які якщо й підтримають відставку, то їх голосів ворогам Авакова все одно не вистачить. Як голосуватиме віднедавна позафракційний генерал Развадовський? Він досвідчений депутат, кон’юнктуру відчуває, інакше б не вийшов з тонучої "Волі народу".

Власне, такі розклади в профільному комітеті можуть спричинити зовсім інший перебіг подій:  сьогодні або завтра ми дізнаємося, що ніякої постанови немає, 21 грудня Авакова ніхто на килим не викликає, Ігор Луценко все придумав, а заявили в "Батьківщині" про це для того, щоб відвести від себе вогонь критики через мляву реакцію на заяви Савченко. В нашій політиці можуть бути всілякі казуси. Проте все ж прослідкуємо логіку дій противників Авакова, навіть якщо їм важливіший не результат, а сам процес.

 Засідання комітету та все, що буде навколо нього, політичні сили намагатимуться використати якнайкраще для себе. Якщо дійство анонсує представник "Батьківщини", неважко здогадатися, що саме ця політсила прагне зняти найбільше вершків з "обструкції" Авакова. То ж, дуже ймовірно, для посилення ефекту під стіни парламенту, традиційно для подій останнього часу, підженуть масовку, де роль головних "шатунів" виконуватимуть не "вкладники банків", а відставні міліціонери. Вони ще вчора натякали, що збираються провідати Авакова в Києві. От з допомогою опонентів міністра й провідають.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада