Чому терорист Пушилін досі залишається українським політиком

Поява "МММ" Пушиліна в списках учасників місцевих виборів поставила питання про зняття з реєстрації партій, пов’язаних з сепаратистами
Depo.Влада
11 вересня 2015 12:19
ФОТО: depo.ua
Чому терорист Пушилін досі залишається українським політиком
Чому терорист Пушилін досі залишається українським політиком

Учора ЗМІ сколихнула інформація про те, що партія "Ми маємо мету", або ж просто МММ, яку очолює новоспечений голова "народної ради ДНР" Денис Пушилін, збирається брати участь у місцевих виборах. Зрозуміло, що Пушилін, який зараз фактично є другою персоною в таборі донецьких сепаратистів після Захарченка, ні в яких українських виборах брати участі не буде. 

Тим не менше, неприємний осад залишився, і пов'язаний він з тим, що у нас до цього часу існують парті з різноманітними одіозними особами на чолі, які попри злочини проти України, цілком можуть брати участь на українських виборах. Це - нонсенс, але з юридичної точки зору тут комар носа не підточить...

Крайнім у всій цій історії спочатку мало не стала Центральна виборча комісія, на сайті якої з'явився список партій. Проте поява на ЦВК переліку всіх без виключення партій, що зареєстровані в Мін'юсті серед можливих учасників виборчих перегонів, не означає автоматичну реєстрацію цих партій на виборах, як про це спішно написали деякі журналісти. Як пояснив заступник голови ЦВК Андрій Магера, для їх участі у місцевих виборах має відбутися з'їзд партії, на якому має бути прийняте офіційне рішення. Просто в ЦВК, м'яко кажучи, некоректно підписали список усіх партій зареєстрованих в Мін'юсті. Наразі помилку на сайті ЦВК виправили, але факт в тому, що партія на чолі з Пушиліним (зареєстрована ще 2013 року, коли нинішній ватажок терористів був маловідомим менеджером з сумнівної контори МММ) і досі де-юре залишається політичним гравцем в Україні.

Доводиться з сумом констатувати, що Мін'юст наявність партії на чолі з терористом взагалі не цікавить. І хоча це звучить фантастично, але де-юре відкриває можливості терористам брати участь у виборах. Навіть при сильному бажанні скасувати участь терористичної партії на виборах не вийде, оскільки до їх проведення залишилось півтора місяці, а наші суди, як відомо з історії з КПУ, можуть тягнути гуму роками.

У цьому контексті варто згадати про необхідність проведення партійного з'їзду задля участі у виборах. Теоретично, якби "МММ" була реальною партією з реальним партактивом, найбільш логічним для неї кроком стало б публічне засудження чинного очільника і обрання нового. Втім, зрозуміло, що ця партія представлена однією-єдиною людиною - Пушиліним, який тиждень тому був посаджений виконувачем обов'язків голови "Народної Ради ДНР". А отже, зараз Пушиліну нічого не заважає оформити в Донецьку рішення з'їзду та надіслати до ЦВК.

Звісно, це виглядатиме фарсом, але з формально-юридичної точки зору партія Пушиліна і досі залишається учасником українського політичного процесу.