Навіщо в Кремлі вирішили побити Штепу

Схоже, під екс-мершу Слов'янська російські спецслужби розкручують технологію "почуйте голос в'язнів київської хунти"

Політичний оглядач
Навіщо в Кремлі вирішили побити Штепу…

Штепа була заарештована ще 11 липня 2014 року і відтоді їй постійно продовжують термін утримання під вартою. За два з лишнім роки її експресивна поведінка не змінилася, лише коливався градус істеричності. І ось днями в цій історії намалювався новий поворот, який навряд чи можна вважати випадковим. Підозрювана у сепаратизмі написала листа до міністра юстиції Павла Петренка, який оприлюднив її адвокат Олександр Тананакін. Штепа скаржиться на "нелюдські умови тримання" в умовах Харківського СІЗО. Підсудна наголосила, що у червні офіцер застосував до неї фізичну силу, а керівництво СІЗО, щоб уникнути конфлікту, перевело його до іншої установи виконання покарань. Ув'язнена наголосила, що в камері, в яку її перевели, утримується ще 14 людей – "усі палять, витяжки немає, підлога пісочно-земляна, таргани, миші". Вона зазначила, що в камері навпроти утримуються чотири особи з відкритою формою туберкульозу. Однак, за відомостями Штепи, медикаменти хворим не видаються. За викладеними фактами вона просить призначити перевірку.

На доказ слів клієнтки, адвокат надав фото, де на її руках чітко видно синець. Він може бути й результатом застосування проти неї сили не "вертухаєм", а співкамерницями, та у даному випадку потрібна не правда, а візуальний ефект, який підсилює зміст її листа до міністра. Особливо після недавніх подій в Одеському СІЗО, де співробітники після жорстокого вбивства рецидивістом своєї колеги, дали добрячого прочухана ув'язненим. Що потрапило на відео і тепер розслідується слідчими органами. А тут ще й Штепа, яка скаржиться, що її б'ють та за непокору запроторюють до штрафного ізолятора. Тонкосльозі заплачуть...

До Мінюсту, у віданні якого перебуває пенітенціарна служба, щоденно надходять скарги й адвокатські звернення щодо умов утримання людей у СІЗО. В одних випадках факти отримують підтвердження, в інших ув'язнені просто привертають до себе увагу з різною метою – хочуть добитися кращих умов, мають конфлікт з працівниками ізолятору або намагаються хоча б на певний час змінити камеру на лікарняне ліжко. Та у випадку зі Штепою не все так однозначно. Схоже, найбільш розпіареній сепаратистці, яку наші гандисти ніяк не можуть засудити два роки, придумали гібридний образ дисидентки, борчині за права "в'язнів хунти". Чогось середнього між мьянманкою Аун Сан Су Чжи, яка просиділа 15 років під домашнім арештом, та Юлією Тимошенко, яку під час режиму Януковича з тюрми витягали всім світом. До Штепи намагаються привернути увагу не Мінюсту – лист туди, то просто остов, на який далі будуть нанизувати інші заяви самої підозрюваної, її адвокатів, групи підтримки з числа депутатів різних рівнів, експертів. У ситуацію втрутиться й омбудсмен Валерія Лутковська, до якої звернувся адвокат Штепи.

Тут прослідковується відверте бажання вивести цю історію на міжнародний рівень. Якщо на Заході хтось впишеться за колишню мершу Слов'янська, а корисних ідіотів там вистачає, доведено представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлемом Дезіром, який написав листа міністру закордонних справ Павлу Клімкіну, де виклав свою занепокоєність практикою депортації іноземних журналістів з України, тему "в'язнів хунти" качатимуть ще сильніше. Слідом за Штепиним листом організують епістолярій інших осіб, які сидять в СІЗО або вже засуджені за сепаратизм. Україна на всіх міжнародних майданчиках піднімає питання про наших полонених, які незаконно утримуються в ЛДНР. А це буде гібридна відповідь: Київ також порушує права людини. Штепа показала синець на руці, хтось покаже фінгал під оком, а хтось – вибитого зуба.

Нині ми спостерігаємо відразу кілька сюжетних ліній, пов'язаних зі спробами олюднення сепаратистів Донбасу. Це різні нюанси однієї технології, родом із Росії – "вибачити й прийняти". Колишній "голова ЦВК ДНР" Роман Лягін прозрів, що Донбас – це Україна, а Росія просто кинула мешканців цього регіону. Надія Савченко знову завела пісню, що сепаратисти - це люди, яких можна і потрібно зрозуміти, а їхні лідери - не просто путінські маріонетки і бандити, а виразники сподівань і прагнень "непочутого" народу Донбасу. Тепер сюди додається епатажна Штепа, завдання якої показати, що у в'язницях за сепаратизм і державну зраду сидять не злочинці, а українські громадяни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme