Коли досвід закриття "Вестей" застосують до всіх агентів Кремля в Україні

Сьогодні зранку газету "Вести" ще активно роздавали водіям, чиї авто зупинялися на світлофорах. А від завтра, як сподіваються в ГПУ, це проросійське видання зникне назавжди

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Коли досвід закриття "Вестей" застосують…

Фото: Оксана Омельченко/Фейсбук

"Сподіваюся, що від сьогодні 1 тисяча вагонів, вартість яких становить близько 40 млн. доларів, вже не будуть приносити дохід для безкоштовного розповсюдження такої гарної газети, як "Вести", та інших фейковий сайтів", – заявив військовий прокурор Анатолій Матіос. І додав: силовики обшукують саме холдинг, а не його журналістів, і останні не є фігурантами кримінального провадження.

Нагадаємо, сьогодні бійці спецпідрозділу "Корд" прийшли з обшуками до столичного ТРЦ "Гулівер". Обшуки тут не вперше. Цього разу силовики знайшли секретний офіс колишнього митаря Олександра Клименка, який переховується на Росії. "Для недопущення знищення таємного офісу банку Unison, де зараз знайдено величезну кількість документів, величезну кількість серверного обладнання, яке обслуговувало всю медіа-імперію і підприємства Клименка, був задіяний спецназ КОРД", - пояснив мету візиту до "Вестей" прокурор Матіос.

Нинішні обшуки – один із етапів розслідування масштабної справи, названої "справою податківців". Перший раунд операції проти колишніх працівників Мінсдоху часів Януковича проводився 24 травня. Тоді в ході облав було затримано більше двадцяти осіб. У спецоперації брали участь 1700 співробітників Нацполіції і близько 500 прокурорів, 454 обшуки проводилися на території 15 областей. Серед затриманих тоді опинився екс-керівник податкової адміністрації Луганської області Олександр Антіпов, у якого при собі знайшли $ 3,8 млн. готівкою. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звітувався: в ході обшуків вилучили 5,5 млн. доларів готівкою, 3,7 кілограма золота, 50 кілограмів срібла, 280 тисяч євро, багато ювелірних виробів, картин, автомобілів.

Згодом стало відомо, що суди почали випускати окремих фігурантів під заставу. На жаль, таке відбуватиметься доти, доки депутати не зроблять жорсткішим законодавство щодо затриманих за корупцію. Але на свободу вийшли не всі. А окремі фігуранти пішли на співпрацю зі слідством. За словами Матіоса, наразі у цій справі оголошено підозри 56 екс-податківцям, частина з яких оголошена у міжнародний розшук.

Утім, повернемося до сьогоднішніх подій у "Гулівері", навколо якого через постійні обшуки й скандали, вже склалася погана слава. Як розповів Аваков, силовики заблокували майно, вкрадене компаніями Клименка на $12 млрд. У самому виданні намагаються знайти пояснення обшукам в іншій площині. Мовляв, маски-шоу через те, що газетярі проводили розслідування щодо військової прокуратури та її керівника. Тобто, їм мстять. Щось подібне ми вже чули. Але не з вуст головреда "Вестей" Оксани Омельченко, а від іншого персонажа – Ігоря Гужви, в якого зовсім недавно також був обшук. Його в інтернет-виданні "Страна" мотивували публікацією так званих "плівок Онищенка". Хоча насправді Гужві закидали здирництво.

Але ми власне не про це. "Вести" і "Страна" - сестри-близнючки. Перше видання створив і розкрутив Гужва, у другому він працює досі. За його редакторства у "Вестях", туди також приходили силовики і вилучали кошти. Але і газета, й інші медіа-проекти холдингу продовжували працювати, хоча патріотично налаштована частина суспільства вимагала від влади їх закрити. Якщо слова Матіоса не порожній звук, то "Вестям" прийшов кінець лише на четвертий рік війни з російським агресором. Хоча у цьому випадку до Генпрокуратури чи не найменше претензій.

Більш того, абсолютно логічним видається й прикриття сумнозвісного проросійського медіа-ресурсу: слідчі встановили джерела його фінансування, довели його незаконність і корупційне походження і на підставі цього провели обшуки й вилучення в холдингу. Окремих журналістів чи головного редактора ніхто в СІЗО не тягнув. Тому навіть заповзяті захисники свободи слова сьогодні змовчали. Що ж, може варто так і тримати – знаходити, звідки пливуть кошти сумнівним медіа та громадським організаціям і партіям з сепаратистським душком, і вже після цього припиняти їхню діяльність. Тоді про політичні мотиви ніхто й не заїкатиметься.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme