"Шоста колона": Як підпілля Путіна в Україні підриває санкції проти Кремля

Події на Донбасі, на жаль, не навчили владу, що будь-яким проявам сепаратизму, навіть під прикриттям миротворчих та економічних гасел, необхідно дати належну правову оцінки і неможна ігнорувати

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Шоста колона": Як підпілля Путіна в Укр…

Збіговисько з претензійною назвою Black Sea summit, яке днями пройшло в Одесі, викликало обурення радника голови одеської поліції Руслана Форостяка. Він назвав зібрання антидержавницьким і закликав державу покарати його організаторів за проросійську риторику. Проте, на жаль, таку ситуацію можна вважати уже типовою: прихильники радикального повороту напрямку розвитку України, не криючись, проводять захід за заходом, кристалізуючи свої структури і популяризуючи ідеї дружби з Кремлем. А українська влада закриває на це очі, волею-неволею звільняючи поле для дій радикалам. Як тут не згадати нещодавню міжнародну експертну дискусію, організовану ОБСЄ у партнерстві з НСЖУ, де гостювали представники російського посольства.

Захід в Одесі, іншою назвою якого значилося не менш претензійне "Асамблея Європейських Регіонів Чорноморсько-дунайська синергія", організували депутати Одеської облради від фракції "Опозиційного блоку" Віктор Баранський і Віталій Саутенков, відомі своїми прокремлівськими поглядами. Ініціатори заявили суто економічну тематику – питання логістики, транспортних комунікацій Чорноморського регіону. Та під цим прикриттям лунала "проросійська риторика – міжнародні санкції ні до чого не приведуть, негативно впливають на розвиток нашого (!!!) регіону, треба вирішувати питання іншим шляхом, шляхом мирного і конструктивного діалогу в атмосфері дружби і партнерства", - констатує Форостяк.

Від низки подібних цей "саміт" вирізнявся тим, що організаторам вдалося затягти до Одеси цілого екс-президента Франції Ніколя Саркозі, якого оголосили чи то почесним гостем, чи то весільним генералом. Гість ще той: колишнього французького президента неодноразово звинувачували у неприхованих проросійських симпатіях. Свого часу Саркозі брали під варту за підозрами в корупції і незаконному фінансуванні його президентської кампанії 2007 року колишнім лівійським диктатором Каддафі.

Зауважимо: реакція влади Одещини на захід, схожий на реінкарнацію сепаратистського проекту "Порто-франко", млява. Тим часом то в одному, то в іншому регіоні нашої країни проводяться подібного ґатунку "форуми", які збирають адептів "русского міра". Їхня небезпека полягає в тому, що через такі заходи відбувається кристалізація проросійських організацій, їх структуризація. До пори – до часу ці структури є маргінальними, проте за фінансових вливань Кремля спроможні витворити свого роду мережу, яка гратиме деструктивну роль у формуванні суспільних настроїв в Україні на тлі й без того напруженого і сповненого війнами компромату виборчого 2019 року.

Щоб унеможливити загрозу з боку проросійських маргіналів, держава повинна діяти на випередження. Але на превентивні дії вона зважується вкрай рідко. Навіть на "виховні бесіди" до спецслужб організаторів подібних до одеського заходів запрошують вкрай нечасто. У той же час на сайті телеканалу "112 Україна" організатор Black Sea summit Баранський обіцяє: "Це тільки початок. У наступні 1-2 місяці у нас намічені зустрічі і презентації Одеси в парламенті республіки Аджарії в Грузії і в парламенті Шотландії у Великобританії".

Також прикметно, на яких загальнодержавних ресурсах розміщено новини про одеський "форум". Це, окрім 112-го каналу, сайт телеканалу "Інтер" ("Подробности"), агенція "Українські новини" тощо. Усі ці медіа відносять до сфери впливу осіб із ближнього кола Віктора Януковича чи одіозного кума Путіна Віктора Медведчука.

Неупередженому спостерігачеві складно не помітити тенденцію: з наближенням президентських виборів збільшується активність усіляких проектів, які вдаються або до миротворчої риторики, або критикують владу за курс на ЄС і НАТО. Візьмемо для пикладу партію "Розумна сила". Борис Герман, засуджений за організацію замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, повідомив на суді, що цю партію фінансує приватний фонд Путіна. Тим не менше, інтернет-сторінка партії регулярно оновлюється – винятково критичними постами щодо будь-яких дій чинної влади. У липні цього року представники правої організації С14 зірвали збори, які партія планувала провести в Торгово-промисловій палаті України. До слова, у самій "Розумній силі" закиди на свою адресу спростовують. А відповідні органи на публікації в пресі просто не реагують.

До переліку схожих за духом організацій спостерігачі відносять "Успішну країну" колишнього міністра доходів і зборів, бізнес-партнера "сім'ї Януковича" Олександра Клименка. Останніми місяцями ця партія, яка регулярно публікує в мережі інтернет моніторинги "переслідувань інакомислячих українською владою", скаржиться на спроби заборонити її діяльність через суд. Щоправда, "тиск" поки не призвів до жодного результату. А крику багато.

Не можуть поступитися принципами і заборонені в Україні комуністи. Правда, заборона якась дивна. Як раніше повідомляв Depo.ua, комуністи спокійно проводять збори в центрі Києва, не турбуючись про реакцію влади. А одіозний Петро Симоненко керує політпроектом під назвою "Лівий рух".

Днями в мережі Фейсбук з'явилася сторінка "майбутньої політичної сили" "Україна За Мир". Її "лідерами" позиціонують Ірму Крат, Сергія Хижняка, якого титрують "голова Молодих Регіонів України, колишній помічник керівника Адміністрації Президента України за часів Януковича". Ну і третій "лідер" - син Віктора Януковича Олександр. Про "Сашка-стоматолога" і його методи відтискання бізнесів відомо багато. Неоднозначну репутацію має й Ірма Крат. 2014 року вона начебто побувала у полоні сепаратистів у Слов'янську (тоді донецька міліція заявила про відсутність у неї інформації про це викрадення). ЗМІ неодноразово спростовували те, що Крат є представницею "жіночої сотні Майдану", тоді як канал "112 Україна" робив із нею включення, а російські ЗМІ називають її керівником "жіночої сотні" і членом "Правого сектора".

2017-го Крат вітала на порозі СІЗО затриману за сепаратизм колишню Слов'янську міську голову Нелю Штепу. Була вона і на суді над Надією Савченко, навіть хотіла взяти скандальну депутатку на поруки. Зараз жіночка заявила про "збирання підписів за реєстрацію нової партії". На перший погляд, це не більше ніж фейк для привернення уваги. Але легковажити не варто: подекуди з таких фейків виростають цілком легальні структури.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme