Кого з "реформаторів" забере з собою Саакашвілі

Міхеіл Саакашвілі погрожує піти з посади, забравши свою команду реформаторів. От тільки команда ця виходить не надто чисельна і не дуже реформаторська
Depo.Влада
12 квітня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
Кого з "реформаторів" забере з собою Саакашвілі
Кого з "реформаторів" забере з собою Саакашвілі

Конфлікт між Михайлом Саакашвілі та Банковою добіг логічного завершення: грузинський губернатор напряму пригрозив Петру Порошенку уходом з займаних посад (окрім губернаторського крісла він також очолює Раду реформ) протягом найближчих днів у разі, якщо не буде звільнено поновленого на посаді прокурора Одеської області Миколи Стоянова, який підпадає під люстрацію, а також співробітників Генеральної прокуратури України, причетних до "переслідування" колишніх заступників генпрокурора Давида Сакварелідзе та Віталія Каська.

Крім того, Саакашвілі закликав притягнути до кримінальної відповідальності мера Одеси Геннадія Труханова, зокрема за приховування ним свого російського громадянства та наявність сумнівних доходів.

Губернатор підкреслив, що в тому разі, якщо центральна влада не виконає ці вимоги, реформатори залишать займані ними державні посади та сформують власну команду. "Ви всі повинні вибрати. Я думаю, що президент України повинен вибрати: заговорювати зуби далі світ нам не дозволить, народ України не дозволить. Ми не готові бути ширмою реформ. Або протягом цих днів ми бачимо, що конкретні заходи вживаються, конкретні люди будуть звільнені, або реформаторам немає чого робити біля теперішньої влади України. Тоді всі реформатори (не лише з Одеси) повинні піти, сформувати окрему команду і піти на те, щоб поміняти все в країні найшвидшим конституційним способом", - заявив Саакашвілі. А вже щоб мало не показалося Саакашвілі у своєму ультиматумі почав вимагати припинити процес формування уряду,  заявивши, що українцям пропонують уряд, який наперед буде "недієздатним і корумпованим, який буде служити олігархам, а не народу України".

Зрозуміло, що всі ці вибрики з боку Саакашвілі – це сигнал до того, що він зібрався йти разом з командою в глуху опозицію. Тим паче, що більшість з даної команди вже й так або звільнена, або знаходиться на межі. Щоправда, особливо великих успіхів на їхньому рахунку нема.

Той же Давід Сакварелідзе, звільнений з посади заступника Генпрокурора – прокурора Одеської області, явно піде в проект до Саакашвілі. Щоправда, окрім справи "діамантових прокурорів" так і не доведеної до кінця, на рахунку Сакварелідзе, на жаль, нема жодних результатів: переатестація прокурорів завершилася провалом і всі одіозні особи залишилися на своїх місцях. А в Одеській області Сакварелідзе взагалі зберіг на посадах всю місцеву прокурорську "тусівку".

Можна повертатись до Саакашвілі і міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі. Щоправда, позитивних результатів його діяльності нема взагалі: за всю діяльність МОЗ (а вона точно не реформаторська) несе відповідальність заступниця Квіташвілі Олександра Павленко.

Що ж до команди Саакашвілі в Одесі, то місцеві реформатори також нічим особливих похизуватися не можуть. Та ж голова Одеської митниці Марія Марушевська може скільки завгодно разів розповідати про подолання корупції, але падіння товарообігу через південні ворота України свідчить про те, що для бізнесу ситуація на митниці стала ще гіршою. також разом із Саакашвалі може піти голова МВС Одеської області Гія Лордкіпанідзе, який, щоправда, частіше з’являвся на ток-шоу, ніж в Одесі.  

Також до орбіти Саакашвілі відносять поліцейських реформаторів Еку Згуладзе і Хатію Деконаїдзе. Ці двоє єдині, які можуть пред'явити хоч якісь справжні реформи. Правда, вони можуть і не піти зі своїх посад слідом за головним грузинським реформатором. Власне, вони мали таку можливість одразу після феєричного конфлікту в стилі "бе-бе-бе" Саакашвілі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, але про їхні відставки не було й натяку. Та й взагалі, у Згуладзе з Деканоїдзе набагато більша історія успіху в Україні, аніж у того ж Саакашвілі.

Ще одним "реформатором", який точно піде разом з Саакашвілі є колишній заступник міністра економіки а зараз заступник Саакашвілі Саша Боровик. От тільки, чи потрібен буде Боровик політпроекту Саакашвілі - питання не однозначне. Особливими реформаторськими успіхіхами Боровик також похвалитися не може, більше того, його за час діяльності в Одесі він запам'ятався тільки не надто продуманими заявами, які тільки шкодили Саакашвілі як політику.

Не варто забувати ще й про групу "єврооптимістів" у ВР: тріо Лещенко-Найем-Заліщук явно продемонструє свою підтримку Саакашвілі. Втім, чи наважаться вони публічно піти проти президента та своєї фракції – велике питання. Залишитися без депутатського мандату – не весело…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада