Клімкін vs Шокін. Чому Томбінського будили вночі

Depo.ua стали відомі деякі подробиці скандальної історії з конфліктом між Міністерством закордонних справ та генпрокурором Віктором Шокіним
Depo.Влада
28 жовтня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Клімкін vs Шокін. Чому Томбінського будили вночі
Клімкін vs Шокін. Чому Томбінського будили вночі

Учорашня публікація у ЗМІ погрозливого листа Шокіна до керівництва МЗС викликала серйозний суспільний резонанс. Втім, питання безвізового режиму, яке прив’язано до цієї історії, відволікло увагу від деталей цієї скандальної історії. В результаті, залишилися за лаштунками деякі її подробиці.

Як вже писали ЗМІ, 19 жовтня за закритими дверима на засіданні Нацради реформ представник міністерства закордонних справ зробив заяву про те, що європейці вимагають від Генпрокурора Віктора Шокіна звільнити чотирьох представників конкурсної комісії з відбору керівництва Антикорупційної прокуратури, які пройшли у комісію за квотою ГПУ. Документ, підготовлений МЗС, мав чітку вимогу "замінити членів конкурсної комісії від генерального прокурора на осіб, які не є політиками і державними службовцями".

Як повідомили джерела в АП, відразу після цієї скандальної заяви Віктор Шокін, який близько до серця сприйняв своє відсторонення від формування Антикорупційної прокуратури після завершення засідання Нацради особисто поїхав розбиратися до МЗС. Там він, де-факто, повторив все те, що потім було написано у листі, включно з відкриттям справи, якщо не отримає документального підтвердження, що Євросоюз справді наполягає на «чистці» конкурсної комісії від його людей.

Такий непересічний візит викликав переляк у МЗС, і вже пізно ввечері керівництво міністерства подзвонило до голови представництва Європейського союзу в Україні Яна Томбінського, адже претензії з боку ЄС були озвучені усно і жодної письмової форми не мали. Варто зауважити, що Томбінський, розуміючи ситуацію, погодився і відправив лист з відповідним текстом заяви.

Втім, поки Томбінський готував свого листа, ГПУ направили уже відомий лист на адресу МЗС з фактичною погрозою відкрити кримінальну справу. Коли ж лист Шокіна потрапив до Томбінського, він пішов далі – до керівництва Євросоюзу. І там, схоже, поставили питання руба – або реальні зміни у правоохоронних органах, або Україна може недоотримати кошти від донорів.

Зараз всі чекають на те, що наступний крок зробить президент Петро Порошенко. Але проблема полягає в тому, що керівництво нашої держави – всі вихідці з кучмівського «гнізда». Правило, за яким діяв і Кучма, і Ющенко, і Янукович полягає у тому, що якщо ти одразу ухвалиш під тиском те чи інше рішення, ти покажеш свою слабкість. Тому питання відставки Шокіна, скоріш за все, знову буде відстрочено у часі. Чи точніше, поки сам Шокін не напише заяву про звільнення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада