Клімкін анонсував розірвання ще півсотні угод з Росією

Міністерство закордонних справ України опрацьовує майже 50 угод з Росією, які мають бути розірвані

Про це заявив очільник відомства Павло Клімкін на підсумковій прес-конференції, інформує Depo.ua.

"Зараз на опрацюванні знаходяться ще майже 50 угод, це, як би мовити, другий пакет і ми переглядаємо всю договірну базу з Росією. Наш принцип дуже простий – ми не можемо жити на основі тієї бази, яка існувала до війни з Росією. Ми будемо чітко керуватися інтересами наших громадян", - сказав міністр.

Клімкін також поінформував, що Україна вже розірвала 49 угод з Росією, в тому числі дві міждержавних, 25 міжурядових, 19 міжвідомчих та три міжрегіональних.

Нагадаємо, 6 грудня 2018 року Верховна Рада схвалила за основу та в цілому з техніко-юрдичними правками президентський законопроект про розірвання договору про дружбу з Росією. З 12 грудня цей закон набув чинності.

13 грудня Центральна виборча комісія (ЦВК) України заявила про припинення дії протоколу про співробітництво з російським Центрвиборчкомом.

Довідка: Договір про дружбу, співробітництво і партнерство або "Великий договір" Україна та Росія підписали 31 травня 1997 року. Він набрав чинності 1 квітня 1997 року.

Документ укладений терміном на 10 років. У разі, якщо Україна не розірве його, він буде автоматично пролонгований ще на 10 років.

У межах цього договору країни-підписанти офіційно визнали кордони один одного й закріпили принципи стратегічного партнерства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна