Київ може заблокувати ініціативу Угоршини щодо закону про освіту в Раді асоціації Україна-ЄС

Угорщина не зможе підняти освітнє питання на сесії Ради асоціації Україна-ЄС без згоди Києва, адже це можливо лише за умови узгодження із українською владою

Про це повідомив голова представництва України при ЄС Микола Точицький, передає Depo.ua з посиланням на Facebook-сторінку місії України при ЄС.

"Ми впевнені, що закон "Про освіту" не становить порушень жодних міжнародних зобов'язань, ні відповідних конвенцій Ради Європи, ні Угоди про асоціацію. Саме тому ми й подали цей закон на розгляд Венеціанської комісії. Україна готова до конструктивного діалогу, натомість, угорська сторона обрала шлях шантажу і політизації", – заявив він, коментуючи заяви міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто.

При цьому, за словами Точицького, угорський міністр "очевидно керується передвиборчим процесом, який розпочався в їхній країні".

"Це стало питанням номер один для того, щоб перенести внутрішні проблеми на зовнішній вимір. Я вважаю, що це абсолютно нелегітимно", – додав представник України.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород заявив, що наступному засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

Голова МЗС України Павло Клімкін у відповідь заявив, що Київ розглядає перегляд Угоди про асоціацію лише у контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Водночас брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що Рада ЄС відхилить пропозицію Угорщини щодо перегляду асоціації з Україною.

Довідка: 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

12 жовтня парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону "Про освіту", підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme