Кінець епохи соросят: Скандал зі змовою Рябошапки з Портновим остаточно поховав проект “антикорупціонерів” при владі

Ціла череда зашкварів так званих "антикорупціонерів" завершилася гучним скандалом з колишнім заступником голови АП і ексгенпрокурором Русланом Рябошапкою, який у змові зі скандальним суддею ОАСК Вовком і "регіоналом" Портновим прибрали неугодного голову Ради Суддів заради встановлення контролю над судовою системою

Журналіст відділу новин
Кінець епохи соросят: Скандал зі змовою…
фото: Уніан

Гончарук: прем’єр на самокаті
 
Каденція прем’єр-міністра Олексія Гончарука запам’яталася хіба що "касетним скандалом" - записами, на яких він заявив, що у Зеленського дуже примітивне розуміння всіх процесів, які відбуваються в економіці і визнав, що він і сам "повний профан в економіці",  а також пустопорожніми заявами про подолання корупції в уряді. Хоча ні, таки запам’ятався - не тільки їздою на самокаті по Кабміну, а й продажем потрібних в Україні дефіцитних медичних масок за кордон на початку світової пандемії коронавірусної хвороби.
 
 Мустафа Найєм: бардак в "Укроборонпромі"
 
За два роки в "Укроборонпромі" на посаді радника, члена правління та директора з питань активів Мустафа Найєм, отримуючи зарплати в сотні тисяч гривень, не запам'ятався нічим, а сам концерн систематично провалював постачання зброї та техніки.
 
Нефьодов: корупція на митниці, падіння надходжень до бюджету
 
Максим Нефьодов був головою Державної митної служби з 5 липня 2019 року. За чутками, Нефьодов рекомендував голові АП Богдану взяти Гончарука на роботу до себе на Банкову. Призначений "алаверди" головним митником, запам’ятався тим, що приходив на роботу ближче до обіду, та стімким падіння надходжень від митниці до держбюджету.
 
Андрій Коболев: збитковий "Нафтогаз", провалений власний видобуток газу
 
Окрім багатомільйонних доларових премій за виграні не ним, а найнятими професійними юристами справи проти "Газпрому", Коболев запам'ятався тим, що примудрився загнати "Нафтогаз" у збитковість та повністю провалити програму власного видобутку газу. Так чистий консолідований збиток групи компаній "Нафтогаз" у 2020 році склав 19 млрд гривень. При цьому у затвердженому Кабінетом міністрів фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 млрд гривень прибутку. Провалена ним програма з видобутку газу "20/20" (що передбачала збільшення видобутку газу в Україні до 27,6 млрд. кубометрів у 2020 році) так і не була виконана. При цьому, окрім премій в сотні мільйонів, Коболев отримував зарплату, що перевищувала 1 млн грн на місяць.

Світлана Заліщук - радниця з незрозумілих питань
 
До речі, ще одне "соросятко", Світлана Заліщук, була працевлаштована радницею Коболева в "Нафтогаз", де також не проявила себе абсолютно ніяк (власне, як і тоді, коли працювала зовнішньополітичним радником прем'єр-міністра України Гончарука і віцепрем'єра з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної). До речі, із Заліщук був пов'язаний скандал стосовно придбання нею квартири в Києві за 13 млн грн. Тоді ще нардеп, вона зазначила цю квартиру в деклараціях за 2013 і 2014 роки, але не відобразила в документі витрати на її придбання. На претензії громадськості Заліщук відповіла, що квартиру купив їй її цивільний чоловік.
 
Мілованов, що називає себе дебілом
 
Тимофій Мілованов був міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з 29 серпня 2019 року. Окрім проблем, власне, з економікою, запам’ятався тим, що назвав себе дебілом і зізнався у тому, що не читає книжок. На посаді радника голови Офісу президента, був звинувачений журналістом Юрієм Бутусовим в отриманні хабаря  в розмірі 1,68 млн грн від "Укроборонпрому". 
 
"Справжній залізничник" Сергій Лещенко
 
У липні 2016 року колишній депутат Верховної ради Василь Горбаль повідомив, що бачив в елітному ресторані "Вао" в Києві Сергія Лещенка в компанії з Григоришиним. Пізніше Лещенко визнав факт спільної вечері з олігархом.

Запам’ятався скандалом з покупкою непристойно дорогої квартири в Києві біля Золотих воріт площею у 92 кв. м.

Був призначений членом наглядової ради АТ "Укрзалізниця". І хоча він прийшов у політику як колишній журналіст-антикорупційний розслідувач, корупція на "Укрзалізниці" з його призначенням нікуди не поділась. План капітальних інвестицій виконується на 30-50%, що призводить до масової аварійності і зниження швидкості руху, а збитки за 2020 рік перевищили 12 млрд грн.
 
Не маючи ні професійної освіти, ні досвіду роботи, Лещенко красується у мундирі залізничника і скандалить в ефірах з журналістами. Отримуючи зарплати в 350 тисяч гривень на місяць, не міг дати відповідь на елементарні питання, що стосуються роботи УЗ.
 
Руслан Рябошапка: саботаж реформ, співпраця з Портновим і несправедливі обвинувачення Антоненка, Кузьменко і Дугарь
 
Вишенька на тортику: рекордсмен за кількістю скандалів Руслан Рябошапка. На "плівках Трампа" Зеленський запевняє президента США, що генеральний прокурор Рябошапка -  100% його людина. Журналісти проекту "Спостерігач" розшукали у Франції будинок, який належить дружині Рябошапки, та підрахували, що із задекларованими доходами родина Рябошапки не змогла б погасити кредит у 510 тис. євро лише за два роки.
 
У ході спільного брифінгу з керівником МВС та президентом Рябошапка звинуватив у вбивстві журналіста Павла Шеремета військових та волонтерів - Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь попри відсутність мотивів і сумнівність озвучених доказів. Люди ні за що просиділи в СІЗО.
 
Був автором скандального законопроекта 1008, який фактично нівелював судову реформу. Представництво ЄС і Посольство Канади в Україні негативно оцінили законопроєкт. Конституційний суд України врешті визнав неконституційними деякі його положення, а Венеціанська комісія привітала рішення КСУ.
 
На посаді Генпрокурора Рябошапка знищив документи щодо переатестації сотень прокурорів. Тепер вони масово відновлюються на службі і виграють суди щодо виплат багатомільйонних компенсацій за незаконне звільнення.
 
Останній гучний скандал - голова ОАСК Павло Вовк, тодішній заступник керівника Адміністрації президента Руслан Рябошапка та екс-"регіонал" Андрій Портнов ймовірно змовилися і впливали на зміну очільника Ради суддів України Олега Ткачука, тим самим заблокувавши судову реформу.  Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.info". Копії записів розмов з кабінету голови Окружного адмінсуду Києва можуть свідчити про змову між суддею Вовком, Русланом Рябошапкою і Андрієм Портновим, що ще у травні 2019 року спланували звільнення Олега Ткачука з посади голови Ради суддів України та просували свою кандидатуру  - Вадима Бутенка (на той час заступника Ткачука). А потім - нинішнього голову Ради Суддів Богдана Моніча. Голова ОАСК особисто координував зустріч і Бутенка в АП з Русланом Рябошапкою. У коментарі журналістам Олег Ткачук підтвердив, що заступник голови АП Рябошапка особисто дзвонив суддям, намагаючись на них тиснути.
 
Хто залишився?
 
"Лава запасних "соросят" вільна. Не залишилось нікого з юних і не дуже "антикорупціонерів" та "експертів", на яких робили ставку "велика вісімка", міжнародні проекти і посольства, хто б не зашкварився і не провалив роботу на державних посадах. На жаль, ставка на те, що нове покоління політиків вичистить авгієві конюшні корупції в держапараті, не спрацювала. Скандали, корупція, співпраця з олігархами і скандальними діячами епохи Януковича повністю дискредитувала ідею оновлення влади "новими обличчями".

Буває, поставили не на тих. Чи значить це, що Заходу, який безперечно хоче допомогти в боротьбі з корупцією і неефективністю влади Україні, треба визнати нас fail state і відмовитись від підтримки реформ? Ні, це означає, що треба визнати помилки, проаналізувати їх і почати працювати з якісно іншими майбутніми державними управлінцями.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme