Ким був вбитий "ватний" адвокат ГРУшників Грабовський

Схоже, історія з вбивством адвоката затриманих співробітників ГРУ не дотягне за загостренням пристрастей навіть до справи вбивства Бузини
Depo.Влада
25 березня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Ким був вбитий "ватний" адвокат ГРУшників Грабовський
Ким був вбитий "ватний" адвокат ГРУшників Грабовський

Наразі стають відомі подробиці вбивства адвоката Юрія Грабовського, який зник два тижні тому, після чого про нього не було жодних вістей. 9 березня адвокат одного з російських спецназівців Олександра Александрова Юрій Грабовський не з'явився на судове засідання свого клієнта. Згодом поліція почала розшукувати зниклого адвоката. 

20 березня заступник генерального прокурора України – головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що підозрюваний в організації зникнення адвоката російського спецназівця Олександра Александрова Юрія Грабовського в даний час затриманий і вже заарештований. Судячи з розповідей слідчих, це була спланована акція. "Зараз ми визначаємо, під якими психотропним засобами він був доставлений з Києва до Одеси, потім повернений до міста Жажків, де він був убитий", - повідомив військовий прокурор Анатолій Матіос. Також прокурор повідомив, що злочинці зізналися, що наділи на Грабовського браслет з вибухівкою і погрожували його підірвати в разі будь-якого спротиву.

Хто такий Юрій Грабовський? Для того, щоб зрозуміти його погляди, то варто зазначити, що за інформацією Depo.ua, у 2003 році він був близьким до тодішнього голови АП Віктора Медведчука. Пізніше Грабовський встиг побувати в "Русском блоке", а також активно спілкувався з кримськими "елітами", які пізніше допомогли Росії анексувати півострів. Власне, рішення про захист російських "грушників" - з цієї ж опери. Втім, дане замовлення стало останнім для "ватного" юриста…

Авжеж ця історія з загибеллю Грабовського могла б стати непоганим приводом похитати ситуацію з боку російських медіа. Втім, схоже, цього не відбудеться. Проблема – банальна: російські телеканали вже давно не мають жодного впливу на українців, а набагато більш резонансні вбивства Олександра Калашнікова та Олеся Бузини попри істерію російської пропаганди, швидко здулися.

Тому вбивство Грабовського навряд чи стане підставою для якихось реальних політичних наслідків. Сумнівно, щоб ця історія вплинула на обмін "грушників" на когось з українських полонених в Росії. Не дуже реалістичною виглядає версія Матіоса, який заявив, що Грабовського вбили щоб очорнити Україну напередодні квітневого референдуму у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію.

Загалом, в даній історії може бути дві версії того, хто вбив юриста. Або його вбили наші вітчизняні дурні-патріоти, яких у "темну" використала ФСБ, або це постаралися безпосередньо наші сусіди задля проведення провокації, але вона не вийшла. Адже підозрювані дуже швидко були затримані і за таких обставин важко розповідати про злочини "хунти" проти інакодумців.Інша справа, якщо б вдалося вбити самих ГРУшників... Тепер в Москві - і в Кремлі, і у Лаврова - хоч і роблять вигляд, що стурбовані вбивством Грабовського, утім, схоже, і не розуміють що це їм дає. 

Читайте також Навіщо Путіну вбивати ГРУшників в Києві

Більше новин політики читайте на