Співавтор Конституції Віктор Мусіяка про закон, Зеленського і жертву-Україну

У віці 73 роки помер український юрист і політичних діяч Віктор Мусіяка, який був одним зі співавторів Конституції України

Співавтор Конституції Віктор Мусіяка про…

Причиною смерті став інфаркт, передає Depo.ua із посиланням на lb.ua

Depo.ua пропонує підбірку висловлювань Віктора Мусіяки про Основний закон, якості хорошого президента і міжнародний суд. 

"Влада повинна спиратися на народ. Але не ногами"

"Центр Разумкова провів опитування. 10,4% громадян на питання "Чи ви знайомі з текстом Конституції?" відповіли "Так". Більше 40% відповіли: "Частково". І більше 40% - "взагалі ні".  Як суспільство у такому стані може контролювати діяльність влади?""

"В одному американському журналі були опубліковані два списки: перелік якостей, які потрібні людині, щоб стати президентом, і список якостей, які потрібні людині, щоб бути президентом. Коли два списки зіставили, виявилося, що збігів не так уже й багато. Це я до того, що нашому новому президентові треба регістри перемкнути - це вже не вибори, Зеленський став президентом, він на чолі всієї системи державної влади"

"Кожна нова влада ігнорує Конституцію та підлаштовує її під себе, щоби показуватися світові цивілізованою. Адже світ дивиться, як виконується Основний закон. І головне: в Конституції зараз мають бути механізми відповідальності за її порушення, передусім, очільниками влади"

"Зараз більшість засідань КСУ відбувається у закритому режимі. Хоча на це немає жодних підстав. Вони готують конкретні рішення, обмінюються думками і виносять вердикти. Я думаю, робота суду повинна стати відкритішою. А так КСУ – це не суд із системи правосуддя. Тільки назва – суд. А за суттю це не так"

"Європейських суд з прав людини не працює сходу. Вони вивчають матеріали і потім, коли у них якась позиція напрацьовуються, починають переходити в стезю для прийняття рішення. Тому я думаю, нам просто необхідно трохи почекати і подивитися, як все це повернеться. Найголовніше інше – на скільки ґрунтовні підстави Україна запропонувала суду. Чому я про це кажу: свого часу ми вже подавали до міжнародного суду щодо участі Росії у фінансуванні терористичних організації на території України. І суд виніс рішення, що було недостатньо доказів. Тому йти туди треба підготовленим, тим паче, що в нас цієї бази щодо Криму достатньо, але треба все методично, системно напрацювати. А якщо знову так "хап-хап" – звернулися і думають, що до нас всі ставляться, як до жертви, отож будуть виносити тільки позитивні рішення для України"

Мусіяка народився 28 червня 1946 року в Миколаївській області. Закінчив Харківський юридичний інститут, почав викладати. Згодом став завідувачем кафедри цивільного права, проректором Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого. Завідував кафедрою галузевих юридичних наук юридичного факультету Національного університету "Києво-Могилянська академія", здобув звання професора. 

У 1994-му став депутатом Верховної Ради II скликання.  У 1995-му - представником президента у парламенті. 

Очолив блок "Вперед, Україно!"

Написав близько 120 наукових праць, став співавтором Конституції України. 

В останні роки працював консультантом Центру Разумкова з правових питань.

У матеріалі використані цитати з сайту центру Разумкова, lb.ua, 5 каналу, "Українське радіо", "Гордон"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme