Київ просить ЄС не послаблювати санкції до компенсації Росією збитків Україні

У Києві вважають, що однією з умов скасування санкцій Євросоюзу проти Російської Федерації має бути компенсація Москвою збитків, завданих Україні
Depo.Влада
19 січня 2015 11:43
ФОТО: depo.ua
Київ просить ЄС не послаблювати санкції до компенсації Росією збитків Україні
Київ просить ЄС не послаблювати санкції до компенсації Росією збитків Україні

Про це йдеться в документі Міністерства закордонних справ України, підготовленому до засідання Ради Євросоюзу із закордонних справ і направленому всім головам МЗС країн ЄС, повідомляє «Європейська правда».

«Україна стурбована ідеями про те, щоб знизити тиск санкцій політики ЄС щодо Росії та продовжити співпрацю з російською владою, незважаючи на те, що Москва досі не приймає зобов'язання зупинити агресію (проти України, - ред.)», - наголошується в документі.

У МВС України заявляють, що Москва поширює в ЄС пропаганду насильства і підтримує тероризм.

«ЄС у 20 рішеннях за минулий рік висунув до РФ 24 вимоги щодо деескалації ситуації, досягнення миру і стабільності в Україні. Росія виконала лише чотири з них і далі демонструє повне ігнорування міжнародного права», - йдеться в документі.

Українська сторона в кількох формулюваннях застерігає Європу від пом'якшення санкцій з метою «домовитися з Путіним».

«До санкцій призвело порушення Росією міжнародного права, а не навпаки. Тому підставою для зняття санкцій має бути відновлення чіткого дотримання міжнародного права з боку РФ, а не навпаки», - вважають українські дипломати.

У МЗС України переконані, що ослаблення санкцій означатиме готовність ЄС на поступки в питаннях дотримання міжнародних принципів суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів. Це призведе до заморожування конфлікту на Донбасі і відкладання «кримської проблеми» на тривалий термін.

В Україні назвали однією з умов повного зняття санкцій - компенсацію Росією збитків, завданих нашій країні.

«Для того щоб (Євросоюзом, - ред.) розглядалася можливість повного зняття санкцій з Росії та повернення до політики «звичайних відносин», потрібно не тільки завершення окупації і дестабілізації Росією Криму і Донбасу, але також згода Росії на повну компенсацію всіх збитків, завданих Україні, відповідно до міжнародно визнаної практики», - наполягає офіційний Київ.

У МЗС України вказують, що можливість для формалізації відносин ЄС - Євразійський союз повинна з'явитися тільки за умови виконання Москвою Мінських домовленостей. Продовжити дискусію між Києвом і Брюсселем з цього питання пропонується під час саміту Україна - ЄС.

Як повідомляв depo.ua, торік Україна подала три позови до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що йдеться про вимогу компенсувати трильйонні збитки.