Київ просить ЄС не послаблювати санкції до компенсації Росією збитків Україні

У Києві вважають, що однією з умов скасування санкцій Євросоюзу проти Російської Федерації має бути компенсація Москвою збитків, завданих Україні
Київ просить ЄС не послаблювати санкції до компенсації Росією збитків Україні
Київ просить ЄС не послаблювати санкції до компенсації Росією збитків Україні

Про це йдеться в документі Міністерства закордонних справ України, підготовленому до засідання Ради Євросоюзу із закордонних справ і направленому всім головам МЗС країн ЄС, повідомляє «Європейська правда».

«Україна стурбована ідеями про те, щоб знизити тиск санкцій політики ЄС щодо Росії та продовжити співпрацю з російською владою, незважаючи на те, що Москва досі не приймає зобов'язання зупинити агресію (проти України, - ред.)», - наголошується в документі.

У МВС України заявляють, що Москва поширює в ЄС пропаганду насильства і підтримує тероризм.

«ЄС у 20 рішеннях за минулий рік висунув до РФ 24 вимоги щодо деескалації ситуації, досягнення миру і стабільності в Україні. Росія виконала лише чотири з них і далі демонструє повне ігнорування міжнародного права», - йдеться в документі.

Українська сторона в кількох формулюваннях застерігає Європу від пом'якшення санкцій з метою «домовитися з Путіним».

«До санкцій призвело порушення Росією міжнародного права, а не навпаки. Тому підставою для зняття санкцій має бути відновлення чіткого дотримання міжнародного права з боку РФ, а не навпаки», - вважають українські дипломати.

У МЗС України переконані, що ослаблення санкцій означатиме готовність ЄС на поступки в питаннях дотримання міжнародних принципів суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів. Це призведе до заморожування конфлікту на Донбасі і відкладання «кримської проблеми» на тривалий термін.

В Україні назвали однією з умов повного зняття санкцій - компенсацію Росією збитків, завданих нашій країні.

«Для того щоб (Євросоюзом, - ред.) розглядалася можливість повного зняття санкцій з Росії та повернення до політики «звичайних відносин», потрібно не тільки завершення окупації і дестабілізації Росією Криму і Донбасу, але також згода Росії на повну компенсацію всіх збитків, завданих Україні, відповідно до міжнародно визнаної практики», - наполягає офіційний Київ.

У МЗС України вказують, що можливість для формалізації відносин ЄС - Євразійський союз повинна з'явитися тільки за умови виконання Москвою Мінських домовленостей. Продовжити дискусію між Києвом і Брюсселем з цього питання пропонується під час саміту Україна - ЄС.

Як повідомляв depo.ua, торік Україна подала три позови до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що йдеться про вимогу компенсувати трильйонні збитки.