Хто такий і кого раніше судив суддя Соколов, який веде справу Порошенка

Справу про обрання запобіжного заходу для Петра Порошенка розглядає суддя Печерського районного суду міста Києва Олексій Соколов. За іронією долі, на посаду судді довічно його призначив саме п'ятий президент. Соколов не замішаний в особливо великих скандалах, але вів кілька доволі резонансних справ

Економічний і політичний оглядач
Хто такий і кого раніше судив суддя Соко…
Фото: Олег Новіков / Facebook

Depo. ua зібрав цікаві факти про суддю Олексія Соколова. Нагадаємо, він прославився вчора, своєю поведінкою під час судового засідання. Спочатку активісти заявляли, що слухання почалося майже на годину пізніше, бо не могли знайти суддю, потім він робив перерву, а потім пішов у нарадчу кімнату більш ніж на 5 годин і звідти так і не вийшов, перенісши оголошення свого рішення про запобіжний захід для Порошенка на 14.00 19 січня. 

Репутація Соколова на роботі: претензії через документальну неохайність

Соколов веде відносно скромний спосіб життя, в нього немає надто коштовної нерухомості, дорогих авто та предметів розкоші. Не засвітився він і у помітних корупційних скандалах, хоча і отримував негативний висновок щодо себе від Громадської ради доброчесності. Претензії експертів ради стосувалися переважно неакуратності у декларуванні свого майна: у звітних документах то з'являються, то зникають авто та квартири, що дало привід для відповідних сумнівів.

Також Громадська рада у 2019 році висловила невдоволення тим, що Соколов недбало оформлює процесуальні документи, невчасно виготовляє рішення та навіть дозволяє собі ухвалювати рішення російською мовою. Але загалом в сучасних українських реаліях резюме Соколова вважається відносно чистим. Можливо цей факт і був приводом для того, аби покласти на нього місію "судді Порошенка".

Суддя Соколов

Суддя Соколов. Фото: Уніан

Родина і статки судді Соколова

Нинішня дружина судді Олексія Соколова Інна Ігорівна Зеленкова, працює, як і чоловік, у юридичній царині. В неї, принаймні, є посвідчення адвоката, видане Радою адвокатів міста Києва у 2017 році. Відповідно до декларації, з родиною проживає син Зеленкової від першого шлюбу. Також з Соколовими проживає ще одна дитина - це син судді від попереднього шлюбу.

В родини є дві квартири. Одну, площею 118 кв. метрів, було придбано у 2020 році за майже 3 млн 200 тисяч гривень. А перед тим, іншу квартиру схожої площі та за подібною ціною Соколов продав. Це, ймовірно, була квартира його батька, яку він отримав у власнісь у 2014 році.  Ще одна квартира, площею 44 кв.м. є власністю Інни Зеленкової. 

Соколов не декларує жодних доходів своєї дружини у звітному 2020 році. Його ж зарплатня за рік склала трохи більше 1 млн 300 тисяч гривень.

Є в родини і автомобіль. Це Mitsubishi Outlander 2018 року випуску. Він обійшовся власнику у 849 тис. грн. Раніше Соколов користувався автівками Hyundai Sonata та Toyota Land Cruiser.

Колишня дружина Соколова, Вікторія, з якою в нього двоє дітей, працює суддею Київського апеляційного суду. 

Які резонансні справи вів суддя Соколов

Олексію Соколову вже доводилося головувати на резонансних судових процесах. Серед них є кілька, які звертають на себе увагу.

У 2017 році Олексій Соколов виносив ухвалу про арешт нерухомості, цінних паперів, корпоративних та інтелектуальних прав одного з "гаманців" режиму Януковича Сергія Курченка. Той, нагадаємо, є фігурантом кримінальних справ щодо відмивання коштів та присвоєння майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем організованою групою в особливо великих розмірах. Зараз, як відомо, Курченко переховується на Росії та перебуває у розшуку і під санкціями Євросоюзу.

Доводилося Соколову арештовувати не лише активи, а й конкретних персон, у справі, яку асоціюють з Петром Порошенком. Серед таких - директор заводу Кузня на Рибальському Валерій Шандра та ексзаступник міністра оборони Ігор Павловський. Приводом для арешту стало клопотання слідчих, які розслідують справу організації постачання армії у 2016−2018 роках військової техніки неналежної якості - катери та медичні автомобілі. 

Домашній арешт від Соколова отримував і колишній офіцер окремого загону спецпризначення "Омега" Володимир Косенко, якого обвинувачували у навмисному вбивстві на Майдані та Інститутській у Києві в лютому 2014 року. За даними правоохоонців, на руках Косенка один поранений і один убитий майданівець.

Минулого року також під домашній арешт суддя Соколов відправив затриманого ветерана АТО Влада Сорда. Сорд брав участь у березневому мітингу біля Офісу президента на захист активіста Сергія Стерненка. І, як заявили правоохоронці, бив шибки на дверях президентської будівлі. 

На рахунку Соколова і запобіжний захід для активіста Майдану Івана Бубенчика у 2018 році, якого обвинувачують у посягання на життя працівника правоохоронного органу та незаконне поводження зі зброєю.

Читайте також: Суд так і не обрав Порошенку запобіжний захід: Реакція соцмереж

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme