Поет і богослов: Хто такий Юрій Гусєв, що очолив "Укроборонпром"

Президент України Володимир Зеленський призначив головою "Укроборонпрому" голову Херсонської ОДА Юрія Гусєва, який вже встигнув зробити низку резонансних заяв

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Журналіст відділу "Життя"
Поет і богослов: Хто такий Юрій Гусєв, щ…

Новий топ-менеджер провів брифінг щодо майбутнього концерну і навіть повідомити сенсаційну новину – наступного року "Укроборонпром" може припинити своє існування

"Будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління, прозорості, щоб уникнути будь-яких корупційних чи інших ризиків", – анонсував Гусєв.

Холдинги, які займаються авіаремонтом, бронетехнікою, високоточним озброєнням, боєприпасами, спеціальною хімією, радарними системами, морськими системами планують об'єднати у великий холдинг "Оборонні системи України".  Хоча наразі концепція ще не затверджена, потребує рогляду та обговорення. 

При цьому з 137 підприємств, які входять в "Укроборонпром" 21 знаходяться на тимчасово окупованих територіях, 9 хочуть ліквідувати, 42 - передати в інші органи і 65 – розвивати. 

Depo.ua пропонує дізнатися більше, про нового очільника держпідприємства, який збирається докорінно міняти систему роботи легендарної компанії. 

Гусєву 41 рік. Він народився на Житомирщині, але ще в дитинстві разом з родиною переїхав до Херсонщини. Вступив у Херсонський державний технічний університет на спеціальність "фінанси". Був студентським мером Херсона та головою однієї з місцевих молодіжних організацій. Загалом дипломів має чимало. Закінчив магістратуру КНЕУ, дві програми у Harvard Kennedy School, програми Aspen Institute Kyiv, захистив дисертацію з економіки. Наразі кандидат економічних наук, доцент, запрошений професор Військового університету Нуева Гранада у Колумбії, доктор богословських наук. 

Уже в 23 роки брав участь в парламентських виборах за списком блоку партій "Команда озимого покоління", який очолював нардеп Валерій Хорошковський. "Озимі" прохідного бар’єру до Верховної Ради не здолали, але з того часу Гусєва прийнято пов’язувати з тодішнім лідером політсили. 

У 31 рік влаштувався у Держагенство з інвестицій та управління національними проектами. Працював під керівництвом Владислава Каськіва. Наразі проти Каськів і досі проходить у справі про заволодіння державними коштами у 2012 році – його підозрюють в участі у розкраданні 259,2 млн грн під час головування в агентстві. 

У різні роки був радником в міністерствах економіки, інфраструктури, екології. У 2014 - 2016 роках працював у Міноборони. Був заступником міністра та головою Ради реформ. Цей період пов'язаний з низкою скандалів, що розгорілися пізніше. Так, покійний журналіст, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук згадував сумнівний тендер з закупівлі пального для армії, організатором якого був Гусєв. Переплата склала 180 млн грн. Розмови точилися і навколо купівлі квартир для військовослужбовців, організацією якої також опікувався Гусєв. Програму було зірвано: Міноборони змогло засвоїти лише 10% від виділених понад мільярда гривень.

Пізніше сам Гусєв зазначав, що проти нього тоді було розпочато цілеспрямовану кампанію з дискредитації. Це підтверджував і один з представників тодішнього "Волонтерського десанту" Богдан Ковальов. Він заявив, що Міноборони змушували купувати "неіснуюче пальне Курченка", а Гусєв начебто пручався, звідси і з’являлися кримінальні справи проти нього.     

Гусєв у Міноборони

Власне, пильну увагу громадськості Гусєв привернув, коли вирішив балотуватися у парламент від "Слугу народу". Низку скандальних публікацій політик назвав інформаційною атакою. Спершу погрожував притягнути медіа до відповідальності, але зрештою зняв свою кандидатуру з виборів. 

Невдовзі з'явилася інформація, що його планують призначити очільником Херсонщини. На фоні цього спалахнув черговий скандал – у ЗМІ та соцмережах привернули увагу до факту, що Гусєв очолює ГО "Земляцтво Херсонщини", верхівка якого складається з реальних і потенційних фігурантів справи про вбивство Катерини Гандзюк. У раду земляцтва входять Владислав Мангер, Андрій Гордєєв, Євген Рищук, Микола Паламарчук, помічник якого Ігор Павловський є підозрюваним у справі.  Принагідно з’ясувалося, що за чотири дні до смерті Катерини та за понад три місяці після нападу, коли про причетних до справи говорили доволі гучно, Мангера було нагороджено відзнакою земляцтва… за поданням саме Гусєва.

Гусєв спробував виправдатися, але врешті, 17 червня, написав заяву про вихід з "земляцтва". 

Заява Гусєва

13 липня Гусєв таки очолив Херсонську ОДА. Серед своїх здобутків за рік губернаторства називає передачу морського порту в концесію, реконструкцію двох стадіонів та шести амбулаторій загальної сімейної медицини, три нові школи і дитячий садочок в рамках програми "Велике будівництво". Крім того, Гусєв нагадує, що за результатами минулого року Херсонщина увійшла у п'ятірку лідерів із залучення інвестицій. 

Із курйозів запам'ятався скандал із привітання співробітниць ОДА з 8 березня. Тоді піднявся гвалт через надто відверті танці у виконанні запрошених артистів. Після цього Гусєв звільнив кількох чиновників. 

Гусєв одружений, має доньку та сина. У його декларації за 2019 рік вказано, що у власності родини квартира і дача у Херсоні, квартира у Києві.  Їздить на Infiniti Q30 2017 року випуску, у дружини – Toyota Camry 2007 року. За основним місцем роботи Гусєв отримав близько 600 тис., від підприємницької діяльності – близько 1,8 млн. Із валютних заощаджень задекларовано близько $70 тис.  

Серед нематеріальних активів – збірка поезій Юрія Гусєва "Незбагненність", що її було презентовано 2016 року. Вступне слово до збірки написав директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Серед віршів – присвячені міністру інформполітики Юрію Стецю та міністру економіки Богдану Данилишину.

Книжка Гусєва

"Без Уряду, та все ж з надієй,

Що віра в серці не згниє…

Ми з розумом, ми в силі дії,

І воля українська є!

За Вами слава академій,

Ми вірим в правду і закон!

Не треба нам фальшивих премій

Ми – України батальйон!", - писав Гусєв Данилишину у березні 2010 року, за кілька днів після того як міністр пішов з посади.     

На початку російсько-української війни волонтер Гусєв вважав, що Україні потрібен не мир, а насамперед перемога. Тепер у цьому не впевнений. Принаймні бачить перемогу не військовою, а "поверненням додому "тимчасово окупованих людей".   

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme