Майбутній прем'єр від Зеленського: Хто такий Андрій Богдан

Екс-юрист Коломойського і давній товариш Зеленського очолив Офіс президента, а зараз ходять чутки, що він може стати прем'єр-міністром України 

Майбутній прем'єр від Зеленського: Хто т…

Про те, що переможець парламентських виборів партія "Слуга народу" висуватиме Андрія Богдана в прем'єр-міністри стало відомо сьогодні

Андрій Богдан, ще донедавна відомий тільки у вузьких колах як юрист Ігоря Коломойського і друг Володимира Зеленського, швидко взлетів кар'єрною драбиною аж до голови Офіса президента України (колишня АП) і тепер супроводжує гаранта під час більшості подій.  

Він з ним і на робочих виїздах, і в морі, під час візиту на адмінкордон з окупованим Кримом, і навіть в тренажерному залі. Ходять чутки, що жодне більш-менш важливе рішення Володимир Олександрович не приймає, не порадившись з Андрієм Йосиповичем. Бо саме останній має досвід державної служби.

Богдан був ініціатором розпуску парламенту – саме тому Зеленський і пішов на такий крок, оскаржений потім у Конституційному суді. От тільки той самий суд в підсумку визнав дане рішення конституційним. 

Богдан робить найгучніші і найскандальніші заяви, як то про українську мову і референдум, і роз'яснює гострі моменти. За попередньої влади цим займався президент особисто.

Саме на Tesla Богдана Володимир Зеленський відволікав народну увагу від ДТП з власним кортежем, розповідаючи про тих, хто "постійно краде", і як правильно проголосувати за його "гарну" партію на виборах. 

Без перебільшення можна сказати, що Андрій Богдан зараз - чи не головна особа в державі.

Андрій Йосипович Богдан народився 3 грудня 1976 року у Львові, йому 42 роки. У 1998 і 2007 рр. закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка: економіст, спеціаліст з фінансів, юрист. Має 3 ранг державного службовця і звання "Заслужений юрист України", яке отримав 2007-го. Кандидат юридичних наук.

Espreso.tv розповідає, що його батько у 1991-1994 рр. був заступником декана юридичного факультету Львівського держуніверситету.

Майбутній адвокат Коломойського замолоду здобув хороший фаховий досвід у кількох знаних у Києві та країні юридичних структурах. 2001 року отримує свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю. Працює помічником судді Київського апеляційного суду. Трудиться в адвокатській компанії "Правіс". Пізніше ця компанія звалася "Правіс: Резніков, Власенко та партнери" (її засновники – Олексій Резніков, надалі заступник голови Київської міськдержадміністрації Віталія Кличка, і майбутній нардеп від партії "Батьківщина" Сергій Власенко).

А з 2004 року Андрій Богдан стає партнером в адвокатській компанії "Пукшин і партнери". Ігор Пукшин – пізніше заступник глави Секретаріату президента Віктора Ющенка.

2007-го Богдан вперше потрапляє у велику політику: бере участь у позачергових виборах до Верховної Ради як №93 списку блоку "Наша Україна – Народна самооборона". До Ради не потрапляє, зате представляє інтереси НУНС у судах.

З кінця грудня 2007-го до березня 2010 року працював заступником Міністра юстиції України. Тоді Мінюст очолював Микола Оніщук. Указ про призначення Богдана підписувала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. До сфери його відання належала державна політика у боротьбі з корупцією.

Звільнений у зв’язку з переходом на іншу роботу. Невдовзі після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича. 17 березня 2010-го, призначений заступником Міністра Кабінету Міністрів Анатолія Толстоухова – Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова.

Внаслідок адмінреформи у лютому 2011 року посаду ліквідують, але з липня 2013 року Богдана вдруге саджають у це ж крісло.

Тобто на цей час Богдан потрапляє під дію закону "Про очищення влади". Але об’єктивно слід згадати, що й Петро Порошенко працював міністром в уряді Азарова… Програма журналістських розслідувань "Схеми" повідомляла, що Андрій Богдан "таємно відвідував Конституційний суд", де, за припущенням журналістів, розмовляв з головою суду Станіславом Шевчуком (днями звільненим з посади судді цього суду) про скасування КСУ закону про люстрацію. Сам Богдан це спростовує. Тим часом Конституційний суд вирішив взагалі не розглядати це питання ближчим часом.

Після Революції гідності, 3 березня 2014-го, Богдана звільняють з посади Урядового уповноваженого з формулюванням "за власним бажанням".

Восени 2014 року Андрій Богдан (на той час головний юрисконсульт правничої фірми "Статус") робить другу спробу стати депутатом парламенту, на цей раз за списками Блоку Петра Порошенка. І хоч його 74-те місце за кілька років після виборів стало прохідним через кадрові ротації (Богдан повинен був стати депутатом замість Бориса Філатова, який став мером Дніпра), до Ради він знов не потрапляє. 2016-го парламент ухвалив закон №3700 щодо виключення кандидатів у депутати з виборчого списку у багатомандатному окрузі, яким скасував його реєстрацію. У 2018 році Богдан оскаржив це рішення в суді, але справу не виграв.

Причиною скасування його реєстрації стає прихід Богдана в команду Ігоря Коломойського, призначеного тоді головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації (2014-2015 роки). Там молодий радник швидко виходить на чільні ролі як кваліфікований правник. 2015-го був захисником у суді соратника Коломойського Геннадія Корбана, якому інкримінували захоплення заручників, створення злочинної організації та привласнення коштів.

За словами політконсультанта нового президента Дмитра Разумкова, Андрій Богдан є "давнім товаришем" Володимира Зеленського. Під час президентських виборів-2019 здійснював юридичний супровід кампанії Зеленського. У інтерв’ю розповідав, що умовляв його йти в політику ще 2014-го чи 2015-го, але безуспішно. Навесні 2018 року Богдан прийшов до нього з даними соцопитувань, де в Зеленського був високий рівень підтримки.

Одночасно Богдан залишається особистим адвокатом Ігоря Коломойського, про що журналістам розповів сам мільярдер. Адвокатську діяльність на цей час не призупинив – каже, співпрацює з президентом Зеленський як консультант.

У штабі Зеленського грав окрему важливу роль. Розслідування журналістів Bihus,info показало, що Богдан керував однією з груп у оточенні кандидата в президенти. Фактично він виконував функцію посередника між Зе-командою і Коломойським. За даними журналістів-розслідувачів, з початку 2019 року Богдан чотири рази літав до Тель-Авіва, поруч з яким розташований офіс Коломойського. А роком раніше Богдан постійно літав у Женеву, де тоді жив і працював мільярдер.

Під час виборчої кампанії адвокат представляв кандидата на офіційних і неофіційних зустрічах, зокрема, 3 квітня ввечері він разом із засновником Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним відвідав директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника. Запевняють, що говорили виключно про антикорупційну стратегію.

"Я можу чітко гарантувати – жодне кримінальне провадження (щодо структур Коломойського, діяльність яких розслідує НАБУ) не обговорювалося. При цьому Богдан представляв штаб Зеленського", - говорив журналістам Шабунін.

Зараз Богдан очолює Офіс президента і є головним комунікатором від влади. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme