Хто така Марія Мезенцева, що може очолити ПАРЄ

Парламентська Асамблея Ради Європи обирає нового президента. Очолити орган може керівниця постійної делегації Верховної Ради, народна депутатка від "Слуги народу" Марія Мезенцева

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Хто така Марія Мезенцева, що може очолит…

Про це у телеграм-каналі повідомив член делегації, нардеп від Європейської солідарності Олексій Гончаренко. 

"Чому ми висунили Марію Мезенцеву? В ПАРЄ склався звичай, що кожні два роки від кожної з групи ПАРЄ обирають Президента. По суті, це вибори без вибору. Просто по черзі назначають президента від кожної з політичних груп. В цей раз Президентом ПАРЄ мав би стати голова групи крайньо лівих Тіні Кокс. Він дуже відомий своїми русофільськими поглядами. Наприклад, саме завдяки його старанням російську делегацію повернули в ПАРЄ у 2019-му році. По процедурі, якщо нікого більше немає на посаду Президента ПАРЄ то він обирається, по суті, без виборів. Тому, ми вирішили порушити цю процедуру і висунули голову української делегації Марію Мезенцеву на посаду Президента ПАРЄ", – написав нардеп. 

Сама Мезенцева на своїй сторінці у Facebook подякувала за підтримку тим колегам, хто номінував її.

"Колеги з різних політичних груп та країн-членів ПАРЄ номінували мене на посаду Президентки Асамблеї. Дякую всім за підтримку!", - написала вона. 

Мезенцева

Depo.ua зібрав інформацію про ймовірну очільницю асамблеї. 

Марії - 29 років, родом з Харкова. Підприємиця. Багаторазова чемпіонка України з сучасних танців.

У Верховній Раді Мезенцева претендувала на те, щоби очолити комітет у закордонних справах, але згодом, на "бойовому злагодженні слуг" в Трускавці була затверджена як головний претендент від партії на посаду голови комітету з європейської інтеграції.

З 2015-го по 2019 була депутаткою Харківської міської ради, де входила у фракцію Самопомочі і була членом постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів. Була також лобісткою з українських питань у Європарламенті, декларує співпрацю із Бізнес-радою Україна-ЄС у Брюсселі і має близьких знайомих серед авторитетних українських експертів з питань європейської інтеграції.

В 2019 Марія Мезенцева стала народною депутаткою-мажоритарницею від "Слуги народу", обійшовши кандидата від Кернеса, а з вересня того ж року є членкинею делегації України в ПАРЄ. І головою міжфракційного депутатського об'єднання "Світове українство".

В грудні 2020 в числі інших харківських нардепів-мажоритарників потрапила в розширений санкційний список Росії.

Діяльність Мезенцевої у Верховній Раді

Марія Мезенцева голосувала за закони: про зняття недоторканності, про референдум, антиколомойський, про невизнання виборів Лукшенка в Білорусі, про відкладення запровадження касових апаратів на рік, прозвільнення членів Центральної виборчої комісії, про ринок землі і бюджет. При цьому утрималася в голосуванні за законопроект №1075, який скасовував дію в Україні закони СРСР (тоді не проголосували 18 "слуг", а утрималися 8, це були мажоритарники Максим Бужанський, Марія Мезенцева, Олег Колєв, Роман Мулик, Анна Скороход, Дмитро Чорний, представник списку "Слуги" Гео Лерос), після чого уважні спостерігачі заговорили про розкол в монобільшості і зазначили, що за цими рухами всередині "Слуги народу" може бути тінь Ігоря Коломойського

Під час місцевих виборів на широкий загал потрапило листування Мезенцевої з іншими "слугами"-мажоритарниками, в якому вони обговорюють, куди поділися обіцяні ним квоти. І доходять висновку, що квоти партії влади уже продані. Без них. 

Влітку 2020 Мезенцеву називали однією з кандидаток від "слуг" на мери Харкова. Під час міського депутатства відповідала за гендерні питання, але "гендерний іспит" фактично провалила – у харківській мерії Мезенцева, коли прийшла складати мандат, "пропустила" від градоначальника сальний жарт про зачіску, не змогла присікти мера та, підігруючи йому, спробувала незграбно віджартуватися.

 

Батько Мезенцевої – заможний бізнесмен і міг профінансувати її виборчу кампанію. Але не склалося.

Скандал з Марією Мезенцевою

Під час виступу у сесійній залі ВРУ депутатка заявила, що ринок землі – це свято для кожного, хто хоч раз мав справу із землею. При цьому Мезенцева послалася на свою бабусю, яка живе в селі і начебто мріє продати землю.

Тоді журналісти "ЗІКу" розшукали бабусю депутатки Ганну Кулак у селі в Чернігівській області – і з’ясували, що народна обраниця злукавила. Бабуся заявила, що онучка  Марія не говорила з нею на тему землі і взагалі давно не приїздила. Бабуся проти того, щоб продавати землю і переконана, що краще не продавати, а здавати в оренду. За її словами, коли українці продадуть землю – то залишаться ні з чим.

Майно і статки Марії Мезенцевої

Ця "слуга" у своїй декларації вказала, що вона орендує квартиру в Києві площею в 45,3 м.кв. та має право на безоплатне користування квартирою в Харкові (площа невідома). 

Також Мезенцева задекларувала грошові активи: це 7 тис. євро і 105 тис. грн готівкою та близько 65,2 тис. грн на банківських рахунках. 

Її річна зарплата в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України склала 506,8 тис. грн. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme