Хронологія за процедурою: Качура пояснив, як нардепи змінюватимуть склад Кабміну

Народний депутат від провладної фракції "Слуга народу" Олександр Качура розповів про процедурну хронологію подій, які відбуватимуться сьогодні, 4 березня, під час позачергового пленарного засідання Верховної Ради, початок якого запланований на 16:00

Про це він повідомив під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua.

"За процедурою наступна буде відбуватися сьогодні хронологія. Зараз ми підписали щойно, декілька хвилин тому, постанову з членами комітету про припинення повноважень і про відставку прем'єр-міністра. Відставка прем'єр-міністра тягне за собою відставку всього Кабінету міністрів, всього уряду", – сказав Качура.

Він нагадав, що після цього, в другій половині дня, відбудеться ініційоване президентом Володимиром Зеленським позачергове пленарне засідання Ради.

"О 16:00 ми зберемося. І, думаю, першим питанням буде питання про відставку прем'єр-міністра. Ми задовільнимо її однозначно. Після цього нам потрібно буде з депутатською фракцією "Слуга народу" (в законі написано, або коаліція депутатських фракцій, або депутатська фракція, до якої входить найбільша кількість народних депутатів). Ми направляємо президенту подання прем'єр-міністра, президент повертає його до Верховної Ради, і після цього ми голосуємо щодо кандидатури прем'єр-міністра, ставимо на голосування, ухвалюємо рішення", – пояснив нардеп.

Далі, за його словами, "найімовірніший кандидат у прем'єр-міністри" Денис Шмигаль "вносить однією постановою весь склад уряду".

"Тобто у нас буде оновлений склад уряду. Він дуже сильно, радикально зміниться", – підсумував Качура.

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що президент Володимир Зеленський збирає нардепів на позачергове засідання Верховної Ради 4 березня.

Того ж дня в Офісі президента зазначили, що Зеленський звернувся з проханням включити до порядку денного питання щодо розгляду декількох проектів законів та щодо Кабінету міністрів України.

Згодом низка ЗМІ повідомили, що прем'єр-міністр Олексій Гончарук нібито повторно подав прохання про відставку Зеленському та в цей раз наполягає, щоб глава держави задовольнив його прохання.

3 березня стало відомо, що Гончарук нібито відмовляється писати заяву на звільнення з посади, однак погодився на заміну Кабінету міністрів. 

3 березня ввечері Окружний адмінсуд Києва повідомив, що Гончарук хоче заборонити Раді розглядати питання його звільнення: пізніше сайт ОАСК "впав". 

Прес-служба Гончарука спростувала повідомлення про нібито поданий до Окружного адміністративного суду Києва позов Гончарука до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. 

Президент Володимир Зеленський запропонував депутатам обговорити кандидатуру Дениса Шмигаль на посаду прем'єр-міністра

Зранку 4 березня стало відомо, що Гончарук не писав нову заяву – внесли стару з його підписом і датою.

Згодом комітет Ради рекомендував звільнити Гончарука.

Читайте також: Перестановки в Кабміні: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme