Кернес розповів, чому РФ – не агресор, а Харків не готується до оборони

Мер Харкова Геннадій Кернес не вважає РФ агресором тому, що Україна отримала кредит і купує у Росії газ
Depo.Влада
17 лютого 2015 14:05
ФОТО: depo.ua
Кернес розповів, чому РФ – не агресор, а Харків не готується до оборони
Кернес розповів, чому РФ – не агресор, а Харків не готується до оборони

Про це він заявив в інтерв'ю «Українській правді», передає depo.ua.

«Я не вважаю, що Росія веде агресію по відношенню до України. Тому що Україні був переданий кредит, Україні газ сьогодні постачає Росія. Я не беру участь в жодних переговорах і не можу бачити ті дані, які, наприклад, мають сьогодні правоохоронні органи. Я вважаю, що Росія - не агресор», - заявив Кернес.

На зауваження про відправку Росією т.зв. «гуманітарних конвоїв» і обстріли Маріуполя, мер Харкова зазначив, що не може розібратися у «безлічі інформаційних зведень, які є сьогодні».

«У них треба розібратися, де правда, а де неправда. Коли сьогодні нагнітають ситуацію і кажуть, що це зробила Росія чи ще хтось, тут треба чітко розібратися. А цим займаються хто? Правоохоронні органи. Тому вони і формують сьогодні громадську думку в цьому питанні», - додав Кернес.

На питання, чому приймаючи бюджет, місто не виділило гроші на оборону, глава Харкова відповів, що «немає такої статті в бюджеті - гроші на оборону».

«Армія фінансується з державного бюджету», - заявив Кернес.

«Всі об'єкти, які пов'язані з цивільною обороною, у нас знаходяться на пильному обліку. Ось всі об'єкти цивільної оборони по районах, де вони знаходяться, в якому вони стані. Це нам відомо. Ось дивіться: цей об'єкт до Мінпромполітики відноситься, цей - до міста, тут «Державне космічне агентство», тут «Центральна клінічна лікарня». Ось визначений власник цих бомбосховищ. Які питання?» - додав він.

Крім того, Кернеса обурило запитання, чому місто виділяє 17 млн гривень на зоопарк і майже 900 тисяч гривень на будиночок для жирафа, коли в сусідній області йде повноцінна війна.

«Та це задають питання люди, які не люблять Харків! Ті, хто знаходяться сьогодні при такій позиції, я ще раз пояснюю, це не всі харків'яни, це деякі харків'яни, які проти того, щоб виділили гроші зоопарку на забезпечення, годування і так далі», - обурився мер Харкова.