Казус Деркача: Що додасть Україна до американських санкцій проти Росії та Ірану

США, звичайно, дадуть санкційну відповідь Росії за втручання у вибори. Але Україні, яка претендує на роль стратегічного партнера Вашингтона варто було би взяти до уваги звинувачення стосовно своїх громадян в участі у спецопераціях ФСБ

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Казус Деркача: Що додасть Україна до аме…

Вчора офіс директора Національної розвідки США опублікував доповідь, яка, вочевидь, стане черговим етапом ескалації і без того непростих стосунків між США та Росією. Ця доповідь стосується спроб іноземних держав вплинути на вибори у США. Нічого мегасенсаційного у ній, насправді, немає.

Оскільки американські розвідники "на відміну від 2016 року не зафіксували наполегливих зусиль Росії в кіберпросторі, спрямованих на отримання доступу до інфраструктури для проведення виборів". Себто як Москва, так і Тегеран з Пекіном діяли за допомогою "м'яких" засобів – непрямої агітації за того чи іншого кандидата.

Але формулювання звіту надто м'якими назвати складно. "Ми вважаємо, що президент Росії Путін розпорядився провести операції... спрямовані на дискредитацію кандидатури президента Байдена і Демократичної партії, підтримку кандидатури президента Трампа, підрив суспільної довіри до процесу виборів і посилення соціально-політичної розділеності в США", - вважають розвідники. На думку яких, до виконання завдань причетна російська розвідка, ЗМІ, мережі тролів, та депутат Верховної ради Андрій Деркач. Ну, і не тільки він, звичайно – згадується у звіті і Костянтин Килимник, та інші формально українські, але тісно пов'язані з ФСБ персонажі. Також цікавим є твердження, що до спроби "розкрутити" історію з Burisma було причетне ГРУ Росії.

А російські спроби підірвати довіру громадян США до результатів голосування та викликати сумніви в перемозі Джо Байдена тривали, на думку американських розвідників, навіть після завершення голосування.

Також цікавим є той момент, що вплинути на вибори у США намагався і Тегеран. Який, на відміну від Росії, хоч і не підтримував Байдена, але, зареєструвавши тисячі фейкових екаунтів у соцмережах,  розгорнув кампанію критики тодішнього президента Дональда Трампа. А от до Китаю цього разу жодних претензій у США не виникло – на думку розвідників, у Пекіні вирішили, що жоден із кандидатів не буде настільки дружнім до Піднебесної, аби через нього ризикувати з подібними операціями.

Тепер, скоріше за все, генпрокурор і міністр внутрішньої безпеки США спільно з розвідувальним співтовариством оцінять ступінь впливу іноземних держав і підготують свою доповідь для президента Байдена. Який і прийме рішення стосовно санкцій. Які, скоріше за все, будуть оголошені впродовж тижня.

Якими вони будуть – наразі не може сказати ніхто. Цілком ймовірно, що до пакету обмежень за втручання у вибори додадуть ще й санкції за злам російськими хакерами SolarWinds. А от розслідувння стосовно встановлення Росією винагород для талібів за вбитих в Афганістані військовослужбовців США, наскільки відомо, іще далеке від завершення.

Але які б обмежувальні заходи проти Росії не прийняв Вашингтон, зреагувати на цей звіт, напевно, варто було б і Києву. Бо хоч Деркач та компанія і діяли на користь і за вказівками російських спеціальних служб, вони все-таки є громадянами України. Які здійснювали відверто ворожі акти стосовно нашого стратегічного союзника. Не кажучи вже про той момент, що фраза "діяли за вказівками російських спецслужб" теж не мала би виглядати в Україні виправданням.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme